«Самопоміч» закликає парламент підтримати створення Сілецької громади на Львівщині

Починаючи із 2015 року, громади п’яти населених пунктів на Львівщині працювали над створенням об’єднаної територіальної громади. 4 травня 2018 року люди подали документи про створення Сілецької громади в обласну державну адміністрацію, однак, на жаль, досі не отримали відповіді, хоча закон передбачає для цього 10-денний термін.

Окрім того, ініціатори об’єднання зіштовхнулися із ще однією перепоною — центром ОТГ має стати місто Соснівка, яке сьогодні адміністративно належить до міста Червоноград.

Відтак, громади, які вирішили об’єднатися у Сілецьку ОТГ, звертаються до депутатів Верховної Ради, щоби підтримати постанову про зміну адміністративного устрою та відмежувати Соснівку від Червонограда.

«Ми дуже просимо народних депутатів дослухатися до соснівчан, 95% яких під час опитування проголосували за те, щоб від’єднатися від Червонограда. Соснівка – це місто шахтарів, добрих людей, які хочуть будувати своє власне щасливе майбутнє», – наголосив голова ініціативної групи міста Соснівка за створення Сілецької громади Олександр Свирид.

«Попри те, що об’єднання громад влада декларує як добровільний процес, ми знаємо, скільки сьогодні в Україні є прикладів примусового об’єднання, в інтересах регіональних «феодалів», для того, щоб забезпечити їхнє подальше збагачення. І тим більш цінними є зусилля тих людей, які борються за право самостійно управляти своїми громадами.

Безперечно, для того, щоб громада була спроможною, потрібні повноваження і фінанси. Але чого вони варті, якщо немає волі і бажання ними управляти в інтересах і на благо своєї громади? У Сілецької громади ці воля і бажання є, тому парламент повинен підтримати людей», – наголосила віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини