«Самопоміч» – єдина політична сила, яка системно працює над захистом тварин», – Роман Семенуха

«Гуманне ставлення до тварин – крок до гуманізації суспільства»,- запевняє народний депутат від партії «Об`єднання «Самопоміч» Роман Семенуха, коментуючи активну співпрацю політичної сили із зоозахисними організаціями.

Днями лідер «Самопомочі» Андрій Садовий та Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація зоозахисних організацій України» підписали меморандум про співпрацю з питань захисту тварин від жорстокого поводження та популяризації гуманного ставлення до тварин.

Меморандум передбачає, зокрема, законодавчу співпрацю партії та зоозахисних організацій. Йдеться про заборону евтаназії як методу регулювання чисельності безпритульних тварин та закріплення методу біостерилізації як єдиного гуманного підходу, заборону використання тварин у цирках, звіринцях та контактних зоопарках, заборону хутряних виробництв, посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами тощо.

«Насправді спільна просвітницька і законодавча робота у зоозахисній сфері «Самопомочі» і експертів триває кілька років, – зазначив Роман Семенуха. – Напрацьовані законодавчі ініціативи щодо випадків евтаназії тварин, запровадження інституту опіки над тваринами, посилення відповідальності за порушення вимог щодо охорони особливих видів тварин і рослин, посилення кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами.

На жаль, у цьому парламенті замало депутатів, які розуміють важливість максимальної уваги до зоозахисних та екологічних ініціатив. Як і загалом представників місцевих рад у всій країні».

За словами Романа Семенухи, для багатьох чиновників так звана регуляція кількості безпритульних тварин методом евтаназії перетворилася на бізнес. Так, у Харкові, приміром, за 7 років на цю діяльність було виділено понад 140 мільйонів гривень. Однак цей метод, визнаний у світі неефективним і негуманним, є вигідним для безвідповідальних представників місцевої влади, але не вирішує проблему безпритульних тварин.

«На щастя, є такі приклади, як центр адопції ЛКП «ЛЕВ» у Львові, де за кілька років змогли збільшити кількість прилаштованих безпритульних тварин із 25 до 80 відсотків, і де сьогодні завдяки зусиллям професіоналів і розумінню міської влади на 1700 львів`ян припадає лише одна безпритульна тварина», – зазначив Роман Семенуха.

«Успішний досвід і співпраця із фахівцями своєї справи заради спільної мети – захисту тварин – це і є завдання «Самопомочі», – підсумував народний депутат.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини