«Самопоміч» визначила своїх учасників переговорного процесу для перемовин щодо формування коаліції

«Кожна фракція має делегувати з числа обраних депутатів своїх представників, які у форматі відкритого, прозорого діалогу сформують коаліцію. Самопоміч вже делегувала своїх представників для таких переговорів – це Олег Березюк, Олександр Данченко, Ганна Гопко, Олег Лаврик, Іван Мірошниченко, Оксана Сироїд, Семен Семенченко та Єгор Соболєв. Ці люди є фахівцями в різних напрямках і можуть чітко формулювати ті пріоритети, які є важливими для коаліції», – повідомив Садовий.

Садовий підкреслив: «Зараз важливо не те, яка сила набрала більше голосів, а яка отримала більше мандатів – зараз важливо, щоб був відкритий діалог за круглим столом учасників коаліційного процесу», – зазначив він.

На переконання «Самопомочі» для створення дієздатної коаліції важлива ідеологія і законопроекти навколо яких її учасники обєднають зусилля в Парламенті.

«Відповідно до ст. 83 Конституції України коаліцю формують депутатські фракції, а не Президент чи премєр-Міністр. Про це під час брифінгу заявила кандидат в Народні депутати від «Обєднання «Самопоміч», учасник переговорного процесу, Оксана Сироїд.

«Відповідно до Конституції субєктами коаліційного процесу є саме депутатські фракції, ніяких інших учасників цього процесу закон не передбачає. Це важливо, для того, щоб новостворенна коаліція була житєздатною, а коаліційна Угода не стала лише декларативним документом. Ми бачили вже чимало коаліційних угод які були написані, але які не виконувалися, і так відбувалось тому, що їх тексти кулуарно напрацьовували одні люди, а виконувати мали інші», – зазначила Сироїд.

Також вона підкреслила, що Уряд не є учасником коаліційного процесу, а є його наслідком.

«Уряд формується коаліцією з огляду на ті пріоритети, які визначаються коаліцією. І ці пріоритети мають бути спільним знаменником того, що політичні сили які обєднуються в коаліцію обіцяли своїм виборцям. Для цього ми маємо звести до цього спільного знаменника свої виборчі програми, визначити черговість приоритетів, і під ці пріоритет запропонувати най більш авторитетних та фаховик людей, із яких майбутній Премєр має сформувати собі команду. Тільки у такий спосіб ми отримаємо відповідальний Уряд, якого в країні нажаль, ще не було», – констатує Сироїд.

Тикий підхід на переконання «Самопомочі» дозволить уникнути подвійної підпорядкованності керівників міністерств – Прем’єру та партії, що їх делегувала в Уряд.

«На наше переконання, коаліцією компромісом має бути обраний Прем’єр, йому має бути запропоновано ряд фахівців на посади в міністерствах, і він як топ-мененджер має сформувати з них команду, і разом з нею працювати», – підкреслила Сироїд.

Базовим принципом роботи коаліції за її словами, має бути рівність, а не пропорційність у керівних органах.

«Адже мова не йдеться про мажоритарний та монетарний вплив як у акціонерних товариствах, мова йде про довіру. А довіра може бути лише за умов рівності сторін», – наголосила кандидат.

Єгор СоболєвІван МірошніченкоОксана СироїдОлег БерезюкОлег ЛаврикОлександр ДанченкоСемен Семенченко
object(WP_Term)#12918 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12926 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини