
«Кожна фракція має делегувати з числа обраних депутатів своїх представників, які у форматі відкритого, прозорого діалогу сформують коаліцію. Самопоміч вже делегувала своїх представників для таких переговорів – це Олег Березюк, Олександр Данченко, Ганна Гопко, Олег Лаврик, Іван Мірошниченко, Оксана Сироїд, Семен Семенченко та Єгор Соболєв. Ці люди є фахівцями в різних напрямках і можуть чітко формулювати ті пріоритети, які є важливими для коаліції», – повідомив Садовий.
Садовий підкреслив: «Зараз важливо не те, яка сила набрала більше голосів, а яка отримала більше мандатів – зараз важливо, щоб був відкритий діалог за круглим столом учасників коаліційного процесу», – зазначив він.
На переконання «Самопомочі» для створення дієздатної коаліції важлива ідеологія і законопроекти навколо яких її учасники обєднають зусилля в Парламенті.
«Відповідно до ст. 83 Конституції України коаліцю формують депутатські фракції, а не Президент чи премєр-Міністр. Про це під час брифінгу заявила кандидат в Народні депутати від «Обєднання «Самопоміч», учасник переговорного процесу, Оксана Сироїд.
«Відповідно до Конституції субєктами коаліційного процесу є саме депутатські фракції, ніяких інших учасників цього процесу закон не передбачає. Це важливо, для того, щоб новостворенна коаліція була житєздатною, а коаліційна Угода не стала лише декларативним документом. Ми бачили вже чимало коаліційних угод які були написані, але які не виконувалися, і так відбувалось тому, що їх тексти кулуарно напрацьовували одні люди, а виконувати мали інші», – зазначила Сироїд.
Також вона підкреслила, що Уряд не є учасником коаліційного процесу, а є його наслідком.
«Уряд формується коаліцією з огляду на ті пріоритети, які визначаються коаліцією. І ці пріоритети мають бути спільним знаменником того, що політичні сили які обєднуються в коаліцію обіцяли своїм виборцям. Для цього ми маємо звести до цього спільного знаменника свої виборчі програми, визначити черговість приоритетів, і під ці пріоритет запропонувати най більш авторитетних та фаховик людей, із яких майбутній Премєр має сформувати собі команду. Тільки у такий спосіб ми отримаємо відповідальний Уряд, якого в країні нажаль, ще не було», – констатує Сироїд.
Тикий підхід на переконання «Самопомочі» дозволить уникнути подвійної підпорядкованності керівників міністерств – Прем’єру та партії, що їх делегувала в Уряд.
«На наше переконання, коаліцією компромісом має бути обраний Прем’єр, йому має бути запропоновано ряд фахівців на посади в міністерствах, і він як топ-мененджер має сформувати з них команду, і разом з нею працювати», – підкреслила Сироїд.
Базовим принципом роботи коаліції за її словами, має бути рівність, а не пропорційність у керівних органах.
«Адже мова не йдеться про мажоритарний та монетарний вплив як у акціонерних товариствах, мова йде про довіру. А довіра може бути лише за умов рівності сторін», – наголосила кандидат.
БУДЬТЕ В КУРСІ ГОЛОВНОГО, ПІДПИШІТЬСЯ НА НАШ КАНАЛ: T.ME/SAMOPOMICH
