«Самопоміч» виступала за відкритий оборонний бюджет всю свою каденцію у парламенті

Президент вкотре «прозрів» і вирішив втілювати те, що «Самопоміч» вимагає зробити вже кілька років поспіль. А саме – розсекретити інформацію про державне замовлення в оборонній сфері. Щоправда, Президентові для такого кроку слід було пройти через скандал у зв’язку із журналістськими розслідуваннями схем своїх «любих друзів» в «Укроборонпромі».

До цього рішення П.Порошенко дозрів за три тижні до виборів, «Самопоміч» повторює цю вимогу рік за роком.

У жовтні 2016 року Тарас Пастух пояснював, чому необхідно зняти гриф «цілком таємно» з контрактів оборонних відомств:

«Кожен українець робить свій внесок у розвиток армії, але жоден не знає, на що йдуть ці кошти. Бо витрати на оборонну сферу у нас під грифом «цілком таємно». Інформацію засекречено навіть від парламентарів. Загалом на сектор безпеки та оборони у бюджеті-2017 передбачено майже 130 млрд грн. Безпосередньо для потреб армії Міноборони отримає 64 млрд грн. Решта – понад 65 млрд грн – розподілено між МВС, Державною прикордонною службою, Нацгвардією та Держслужбою з надзвичайних ситуацій. Голосувати наосліп за мільярди на «оборонку» – знову пропонує уряд, подаючи лише загальні цифри».

Через рік – у грудні 2017 – віце-спікер парламенту Оксана Сироїд била на сполох:

«Наприклад, оборонний бюджет – це вісім рядків. Там написано: 89 мільярдів ми поділимо – 69 мільярдів на одну статтю, 14 мільярдів ще на якусь статтю і ще трошки кудись роздамо».

У 2018 році Оксана Сироїд порівнювала український оборонний бюджет з американським. Так от: у нашому оборонному бюджеті – знову кілька рядків, в американському – томи, де розписана кожна стаття і  кожен солдат може побачити, чому і скільки коштів на нього витрачається.

У липні 2017 року на прозорих закупівлях в оборонці наголошував Єгор Соболєв:

 «Радянська секретність ні до чого, крім корупції, не призводить, тож з нею треба закінчувати. Нам потрібне нове законодавство про оборонний бюджет».

Отже, «Самопоміч» лише зараз дочекалася втілення своїх ідей Президентом. Політсила вітає такий крок Гаранта і сподівається, що відкритий оборонний бюджет стане реальністю, а не черговою брехливою обіцянкою влади.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини