“Самопоміч” вимагає провести евакуацію людей з території, де тривають бойові дії

Фракція “Самопоміч” звернулася до Президента та Прем’єр-міністра з вимогою вжити відповідні заходи для проведення евакуації цивільного населення із території, де відбуваються бойові дії.

Зокрема, депутати звертають увагу на необхідність невідкладного врегулювання процедури в’їзду на контрольовану Україною територію, адже відповідно до затвердженого 21 січня порядку переміщення осіб – в’їзд на контрольовану територію дозволений лише за умови пред’явлення паспортного документа та перепустки.

“Така перепустка видається координаційними групами при управліннях МВС протягом 10 діб після отримання відповідної заяви. В умовах масованих обстрілів, отримання цих перепусток є фізично неможливою”, – зазначають у звернені.

Крім того, “Самопоміч” зазначає, що мешканці міст Дебальцево, Тельманове, Авдіївка, Піски, Попасна, Новоазовськ і Ясиновате, наразі не можуть одержати статус «внутрішньо переселена особа». У зв’язку із тим, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085, зазначені населені пункти не входять до переліку територій, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють, або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження. Проте, через активну фазу бойових дій у зазначених містах, відключення будівль від електромереж та інших комунікаційних засобів – місцева влада та населення де-факто паралізовані.

Депутати наголошують, що ці, зумовлені Російською агресією проблеми – потребують невідкладного вирішення. Адже мова йде про життя та безпеку громадян України.

Президенту України Петру Олексійовичу Порошенку
Прем`єр Міністру України Арсенію Петровичу Яценюку

Звернення

У зв’язку із ситуацією, що склалася через загострення Російської агресії на Сході України, фракція Політичної партії “Об’єднання “Самопоміч” просить Вас терміново звернутися до Управління Верховного комісару ООН у справах біженців в Україні, місії ОБСЄ в Україні та Товариства Червоного Хреста в Україні з проханням надати експертну та гуманітарну допомогу в забезпеченні зеленого коридору для евакуації населення із населених пунктів, де відбуваються бойові дії.

Інформація, що надходить на організовані «гарячі лінії» волонтерських організацій свідчить про необхідність вжити термінові заходи для  евакуації населення із залученням міжнародних організацій, які мають досвід проведення аналогічних заходів в інших країнах. Зокрема, статистика гарячої лінії ГО “Донбас СОС” та комунальної установи “Донецький обласний контактний центр” свідчить про те, що левова частка дзвінків, які поступили протягом останніх днів – це дзвінки з проханням евакуювати мешканців із міст, які потерпають від бойових дій, відсутності комунікацій (електоро-, тепло-, водо-мережі не функціонують).

Значна частина звернень – це прохання родичів мешканців Дебальцева та Вуглегірська з проханням допомогти донести інформацію про те, що з міст є волонтерська евакуація, але через відсутність зв’язку (близько тижня), люди про це не повідомлені. Це стосується передовсім тих, хто живе на околицях, людей похилого віку та інвалідів.

З огляду на ці обставини та беручи до уваги дію режиму Надзвичайної ситуації на територіях Донецької та Луганської областей, необхідно вжити відповідних заходів для проведення евакуації цивільного населення з: Вуглегірськ, Світлодарськ, Ольховатське, Булавинське, Горлівка, Донецьк, Авдіівка, Мар’їнській район, Красногівка, Оленівка. Це не повний список, бо географія бойових дій кожного дня змінюється.

Також терміново необхідно врегулювати процедуру в’їзду осіб на неконтрольовану територію та виїзду з неї. Відповідно до встановленого 21 січня Порядку, в’їзд на контрольовану територію дозволений лише за умови пред’явлення паспортного документа та перепустки. Така перепустка видається координаційними групами при управліннях МВС протягом 10 діб після отримання відповідної заяви. Внаслідок цього волонтери і цивільне населення не може покинути територію бойових дій через неможливість під час обстрілів зібрати документи необхідні для оформлення перепустки.

Крім того, просимо звернути увагу, що мешканці міст Дебальцево, Тельманове, Авдіївка, Піски, Попасна, Новоазовськ і Ясиновате, наразі не можуть одержати статус «внутрішньо переселена особа». У зв’язку із тим, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085, зазначені населені пункти не входять то переліку територій, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження. Проте, через активну фазу бойових дій у зазначених містах, відключення будівель від електромереж та інших комунікаційних засобів – місцева влада та населення де-факто паралізовані.

Ці проблеми, зумовлені Російською агресією потребують невідкладного вирішення. Адже мова йде про життя та безпеку громадян України.

Депутатська фракція “Об’єднання “Самопоміч”

object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини