«Самопоміч» вимагає заборонити вилучення серверів та обладнання при обшуках», — Семенуха

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» наполягає під час завтрашнього пленарного засідання Верховної Ради першим розглянути законопроект №3719, який забороняє вилучення при обшуках серверів, комп’ютерної техніки та іншого обладнання, окрім випадків, коли це пов’язано із тероризмом та національною безпекою. Про це після засідання ради фракції заявив народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха.

«Те, що відбувається протягом останніх тижнів – це неоголошена війна держави, зокрема каральних органів, проти бізнесу, насамперед середнього та малого. Законопроект №3719 – це не просто закон про зміни до Кримінально-процесуального кодексу, це закон про те, бути чи не бути середньому класу в Україні», – наголошує нардеп.

Водночас фракція має застереження до законопроекту № 4778 про оперативно-розшукову діяльність авторства народного депутата Кожемякіна.

«Ми вважаємо, що це закон про НКВД, адже ним фактично запроваджується новий спосіб оперативно-розшукової діяльності – без рішення суду, без внесення справи в ЄДРДР. Мова йде про зовнішнє спостереження, прослуховування, незаконне проникнення до приміщення. На жаль, сьогодні ми спостерігаємо тенденцію створення поліцейської держави, і це відображається і в змінах до бюджету на фінансування силового блоку», – зазначає Роман Семенуха.

Додамо, фракція «Об’єднання «Самопоміч» послідовна у своїй позиції та категорично вимагає розглянути у Верховній Раді закон про вибори щодо переходу і зміни виборчої системи на відкриті партійні списки. Також нардепи наполягають на введенні процедур цивільного та парламентського контролю за оборонним бюджетом, щоби було зрозуміло, куди вже витрачені гроші на оборону держави і як вони витрачатимуться надалі.

Роман Семенуха
object(WP_Term)#12925 (16) { ["term_id"]=> int(94) ["name"]=> string(18) "Економіка" ["slug"]=> string(9) "economics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(94) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(202) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(94) ["category_count"]=> int(202) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(18) "Економіка" ["category_nicename"]=> string(9) "economics" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#12926 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12927 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Економіка