«Самопоміч» вимагає забезпечити стаціонарну роботу всіх ВНЗ, які змушені розпустити студентів на зимовий час

Як повідомила народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Анна Романова, відомі вищі навчальні заклади по всій країні повідомили про те, що переходять на дистанційне навчання та «навчання поза межами закладу» у зимовий час. Фактично, це означає, що університети змушені зачинити свої двері для студентів до весни через нестачу коштів на тепло. Причому, йдеться про великі державні університети по всій Україні у кожній області – починаючи з такого знакового вишу, як Київський національний університет імені Т. Шевченка, і до Львівської політехніки, Одеського  національного університету, Чернігівського національного педагогічного університету, а також виші в Дніпрі, на Прикарпатті тощо.

На переконання Анни Романової, причина таких рішень єдина – вбивчі тарифи і неможливість платити за опалення. «Також до цього призвела неефективна політика щодо децентралізації – коли центральна влада передала повноваження на місця, однак не забезпечила їх відповідними коштами», – наголошує Анна Романова.

«Об’єднання «Самопоміч» звертається до Кабміну із вимогою втрутитися у ситуацію і забезпечити стаціонарне функціонування всіх ВНЗ, які заявили про перехід на дистанційне навчання.

«Ми констатуємо, що у держави відсутня тарифна система, при якій може зберегтися система охорони здоров’я та освіти. Також відсутня стратегічна державна політика у галузі вищої освіти, тому що якість дистанційного навчання, яке пропонують запровадити на період закриття вишів, не забезпечена методичними розробками і навіть не внесена  у законодавче поле. Це фікція. Студенти фактично до весни залишаться на вулиці.

Окрім того, ця ситуація вкотре ілюструє відсутність державної політики у роботі з молоддю і вирішенні проблеми масової еміграції молодих людей. Талановитим українським хлопцям і дівчатам набагато легше вступити до польського чи чеського вузу і навіть отримати стипендію на навчання. В Україні – здібні студенти, але держава елементарно не може забезпечити приміщення опаленням», – акцентує народний депутат.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини