«Самопоміч» вимагає вирішити проблему «теплих кредитів»

В Україні вкотре закінчилося фінансування програми «теплі кредити» напередодні початку опалювального сезону.

«Якщо уряд терміново не дофінансує програму «теплих кредитів», це буде говорити про абсолютну короткозорість уряду, який не розуміє, що отримує назад ці гроші у вигляді такого податку як ПДВ, ЄСВ тощо», – наголошує народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Альона Бабак.

Вона деталізує: «Станом на 3 вересня цього року видані кредити 1 196 ОСББ та ЖБК. Тобто, на сьогоднішній день в Україні вже видано кредити 1 200 будинкам на суму 364,4 мільйона гривень. При цьому, в державному бюджеті України на програму «теплих кредитів» призначено для ОСББ 190 мільйонів 80 тисяч гривень. Про що це свідчить? Це програма не проїдання, це програма стимулювання економічного розвитку України. На кожну гривню бюджетних грошей люди залучають через банківську систему ще таку саму гривню, і у нас інвестицій в економіку йде на дві гривні з кожної гривні бюджетних грошей».

Нонсенс, підкреслює народний депутат, якщо Кабмін цього не бачить чи не усвідомлює.

«Енергонезалежність, – додає парламентар від «Самопомочі» Вікторія Войціцька, – це сума двох складових. Це наявність власних ресурсів та видобутку, забезпечення себе сировиною, яка необхідна для того, щоб в наших домівках було світло, гаряча вода. Другий компонент – це зменшення споживання відповідних ресурсів через такі програми, як «теплі кредити». Це все має відбуватися на фоні закликів про те, що ми маємо перейти на ринкові умови щодо газу».

Але держава, за словами народного депутата, ставлячи пріоритетом створення так званого ринку, чомусь не робить пріоритетом надання можливості людям зменшити споживання енергоресурсів, тобто можливості економити. Вікторія Войціцька переконана: «Ідея, філософія державної політики мають полягати в тому, що якщо і буде збільшено ціну, наприклад, на газ, людям дадуть інструменти, такі, як «теплі кредити», які вам дозволять зменшити споживання».

Відтак, завдання уряду нині, на її переконання, це, по-перше, термінове вирішення ситуації з «теплими кредитами», що склалася. «По-друге, – акцентує політик, – я хочу, щоб програми, які стосуються енергозбереження, енергоефективності, стали ключовим пріоритетом на бюджет 2019 року».

Підсумовуючи, Альона Бабак звертається до Прем’єр-міністра: «У вас є всі можливості для того, щоб висловити свою державницьку позицію і від слів про рух в напрямку Європи своїми справами показати, що ви дійсно підтримуєте тих людей, які готові наводити лад в своїх будинках та забезпечити енергетичну незалежність своїй державі».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини