«Самопоміч» вимагає від уряду зупинити знищення стратегічного підприємства – «Полтавського комбінату хлібопродуктів»

Народні депутати Роман Семенуха та Анна Романова, які минулого тижня відвідали із робочим візитом Полтаву, під час брифінгу у парламенті закликали уряд негайно відреагувати на ситуацію, що склалася на державному підприємстві «Полтавський комбінат хлібопродуктів».

«Навесні цього року на підприємстві сталася низка подій, які стали причиною зупинення діяльності підприємства. Спочатку зникло зерно та сировина на декілька десятків мільйонів гривень, потім зник директор, далі відбулися обшуки і відключення від енергоносіїв. Все це призвело до зупинення роботи, затримки у виплатах зарплатні працівникам, через що з колективу на 200 людей залишилась третина. Борги із зарплати сягнули суми у понад п’ять мільйонів гривень», – зазначив Роман Семенуха.

У Мінагрополітики призначили тимчасового керівника підприємства, якому вдалося частково запустити роботу комбінату, однак ще влітку його повноваження завершилися, після чого у міністерстві виявляють злочинну недбалість – не продовжено контракт нинішнього керівника, не оголошено і конкурс на заміщення вакантної посади директора держпідприємства.

«Такі дії виконуючого обов’язки глави МінАПК призвели до того, що сьогодні з «живим» і потрібним Полтавщині підприємством відмовляються співпрацювати контрагенти – постачальники зерна, а це шлях до повного банкрутства комбінату», – вважає Анна Романова.

На думку народних депутатів, у цьому може бути зацікавлений монополіст «хлібної» галузі, який захопив її ще за часів Януковича і продовжує монополізувати і сьогодні.

«Виникає запитання: в чиїх інтересах сьогодні діє уряд, зокрема Мінагрополітики, коли блокує початок роботи підприємства: держави, працівників чи окремих бізнесменів?» – обурюється Роман Семенуха.

За словами депутатів, «Самопоміч» буде контролювати ситуацію, що відбувається на Полтавському КХП: вимагатиме справедливого розслідування, притягнення винних до відповідальності, виплати заборгованості із зарплати та відновлення роботи підприємства, що успішно діяло в регіоні.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини