«Самопоміч» вимагає від уряду забезпечити гідну заробітну плату медичним працівникам

Як зазначали народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко, уже третій місяць зі збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень, уряд досі не збільшив тарифні розряди для медичних працівників. Це призвело до того, що майже однакову заробітну плату отримують лікарі, санітарки і прибиральниці.

«Вдумайтесь – лікар невідкладний станів екстреної медичної допомоги на руки одержує 2600 гривень. Санітарка стаціонару – 2500 гривень. Жодних додаткових коштів із медичної субвенції на виплату надбавок за стаж роботи чи за особливі умови праці немає! Як результат, кваліфіковані лікарі вимушені переходити у приватні медичні заклади або їхати за кордон, де достойні заробітні плати. Ці люди мають годувати свої сім’ї і вони не можуть бути голодними і приниженими, працюючи в державних і комунальних медичних закладах України», – наголошує Ірина Сисоєнко.

На переконання народного депутата, кадрова проблема в районних, міських, обласних лікарнях, в інститутах Академії наук призведе до того, що це буде із проблеми медичних працівників переросте у проблему кожного українця, адже вони не зможуть отримати кваліфіковану допомогу.

Відтак, фракція «Об’єдання «Самопоміч» вчергове звертається до Прем’єр-міністра України із закликом звернути увагу на цю проблему.

«Необхідно зібрати разом за одним столом Міністерство охорони здоров’я та Міністерство фінансів і нарешті передбачити зміни до бюджету. У свою чергу, парламент зобов’язаний проголосувати за те, щоб зберегти в наших лікарнях кваліфікованих медичних працівників», – зазначає Ірина Сисоєнко.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини