«Самопоміч» вимагає від уряду втрутитися в катастрофічну ситуацію в газовій галузі

Через злочинну бездіяльність уряду сотні тисяч кубометрів газу в Україні вилітають в повітря, а галузь системно руйнується. Внаслідок цього маємо не лише збіднілі місцеві бюджети, але й вибухонебезпечні місця з величезним перевищеннями норми газу.

Наприклад, криниці Надвірнянського району Франківської області, де норма перевищена в три-чотири рази. «І це поруч з будинками, школами, сільським господарством. Що це таке – безгосподарність чи злочинна безгосподарність? Так руйнувати галузь, яка має приносити прибутки», – обурюється керівник фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді Олег Березюк.

За його словами, український нафтовий та газовий ринок не розвивається у видобутку. Доказ цього – Бориславський басейн, де скорочуються потужності нафтового видобутку, а люди звільняються. При цьому уряд надає пільги у розмірі 75% на ренту землі «дуже бідним» підприємствам «Укрнафті» та «Укрзалізниці».

«Більш того, – продовжує Олег Березюк, – є підозра, що газ, який є супутнім у видобутку нафти, збирається частково, не очищується та подається людям, які там живуть, за ціною 7 тисяч гривень. Люди мають таку підозру, тому що сажа вигортається з їхніх кухонь після пропалу тим газом кілограмами. І ми кажемо, що піднімаємо чи опускаємо ціни на газ!»

Ситуація, що склалася в галузі, на переконання народного депутата, є нічим іншим як зловживанням олігархічного режиму ресурсами країни, ресурсами людей та їх здоров’ям. «Це злочинна бездіяльність уряду, в тому числі. Тому ми вимагаємо серйозного розгляду на уряді країни діяльності «Укргазвидобування», «Укрнафти» щодо видобутку нафти і газу», – заявляє Олег Березюк.

Він підсумовує: «Це несе економічну небезпеку країні та екологічну небезпеку. На це ніхто не звертає уваги. При цьому, села та містечка, які мають на своїй території видобуток нафти, газу, лісове господарство, знаходяться практично на межі бідності або нижче межі бідності».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини