«Самопоміч» вимагає в уряду скасувати постанову про підвищення ціни на газ для населення на 23.5%

Прикриваючись вимогами МВФ, лякаючи банкрутством держави, влада просто латає чергові дірки в бюджеті, наповнює кишені газових олігархів і покриває свою ж безсистемність безвідповідальністю у газовій царині.

Ціни на газ для населення вже підвищувались у 2016 році. І тоді це пояснювали так:
– по-перше, забезпечення надійності газопостачання. Хоча, як і в 2016 році, так і зараз потреби населення, фактично, покриваються газом українського видобутку. Але Київ без гарячої води понад 6-ть місяців, від газопостачання у зимовий період відключали котельні у м. Сміла, Кропивницькому, Житомирі, Гадячі тощо;

– по-друге, підвищення енергонезалежності країни, тобто власний видобуток газу. Ухвалена у грудні 2016 року Концепція розвитку газовидобувної галузі України передбачала досягнення повної газової незалежності до 2020 року, тобто зростання приблизно на 30% власного видобутку. Але за три роки зростання становило менш як 3%.

А непрозорість та корупційність газовидобувної галузі залишились на такому рівні, що навіть державна компанія «Укргазвидобування» не змогла отримати дозвіл Полтавської облради на розробку родовища. Тобто, Україна так і залишилась енергозалежною, а корупція зросла настільки, що жоден інвестор у видобуток газу за останні 4 роки не зайшов;

– по-третє, необхідність побороти корупційну складову, оскільки різні ціни для населення і підприємств дозволяють облгазам перекручувати дані споживання і, фактично, продавати «пільговий газ» неправильним категоріям споживачів, незаконно заробляючи на цьому від держави у вигляді субсидій. При цьому, за три роки уряд так і не доклав зусиль, щоб цю схему змінити. Наприклад, забезпечивши поквартирний облік газу.

Теперішня зміна ціни газу в період опалювального сезону, яка не узгоджена в часі з встановленими законодавством термінами проходження регуляторної процедури зміни тарифів на теплову енергію, призводить до збитків підприємств, накопичення штрафних санкцій, а відтак, наносить матеріальні збитки як територіальним громадам – власникам підприємств, так і платникам податків, які через безвідповідальні дії уряду будуть погашати штрафні санкції із єдино можливого джерела – місцевого бюджету.
Вже сьогодні борги теплопостачальних підприємств перед газопостачальної компанією становлять понад 13 млрд грн, а штрафні санкції – близько 7 млрд грн.
Уряд свідомо робить людей бідними, щоб у підсумку механізмами «субсидій» нібито захистити людей, а насправді підвищити надприбутки газовидобувним підприємствам, які можуть сягати 50%.

При цьому, в Україні видобувається власний газ, і він становить більш як 60% від того, що ми всі, і населення, і бізнеси, споживаємо. Але, за новими правилами, платити ми маємо за нього європейську ціну.

«Самопоміч» вимагає:
1. Скасувати рішення про підвищення тарифів на газ для населення.
2. Забезпечити виконання вимог законодавства щодо 100% поквартирного обліку газу, першочергово – для одержувачів субсидій.
3. Збільшити фінансування державних програм в сфері підвищення енергоефективності, зокрема, програми утеплення як багатоквартирних будинків, так і будинків котеджного типу в містах, селах та селищах з 400 млн грн щонайменше до 2 млрд гривень.
4. Забезпечити реальну монетизацію субсидій, тобто перерахування коштів безпосередньо субсидіанту, а не постачальнику послуг.
5. Створити державний фонд (або розширити можливості фонду енергоефективності) для підтримки першочергових інвестицій в проекти переведення систем теплопостачання (з 4-трубної на 2-трубну) для широкомасштабного встановлення індивідуальних теплових пунктів та можливості суттєвого зменшення втрат тепла і води в мережах, раціонального споживання тепла та підвищення якості послуг за рахунок регулювання споживання тепла в багатоквартирних будинках.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини