Фракція «Самопомочі» у Харківській облраді вимагає в СБУ розслідувати маніпулятивні заяви Артюшенка

Фракція «Самопомочі» у Харківській облраді звернулася до керівника СБУ Василя Грицака з вимогою перевірити заяви народного депутата від БПП Ігоря Артюшенка, який 18 січня у парламенті звинуватив депутатів Харківської обласної ради Віктора Киселя й Віталія Бушковського в нібито сепаратистських намірах. Приводом для таких заяв став приїзд депутатів до села Кручик Богодухівського району.

Місцева громада забила на сполох: на їх території компанія «Харківенергопром» видобуватиме сланцевий газ. Мешканці, занепокоєні екологічними наслідками видобутку та тим, що їхню думку ігнорують, зверталися по допомогу до депутатів різних рівнів.

Вислухати людей приїжджали і депутати від «Самопомочі». Натомість газодобувна компанія, замість пояснювати людям, шукати порозуміння, охрестила їх сепаратистами. 26 листопада 2017 року ініціативна група, яку очолює місцева активістка Людмила Антусевич, провела збори і оголосила себе джерелом влади. Мовляв, право на це дає їм Конституція. Вони заявили, що будуть керувати територіальними громадами сіл Кручик та Павлівка безпосередньо, і відтепер усі рішення, які стосуються розвідки родовищ і видобутку газу, мають відбуватися лише з їхньою участю і з їхньої згоди. Це рішення розіслали у різні органи влади.

16 січня на сайті «Апостроф» з’являється стаття, де події у Богодухівському районі порівнюють із подіями на Донеччині, де проросійські сили на чолі з Медведчуком підбурювали людей виступати проти розробки родовищ, аби не допустити енергетичної незалежності від Росії. На Харківщині такого «політичного сліду» не було, тому його вирішили знайти: керівник «Харківенергопром» Анатолій Ярошенко назвав депутатів від «Самопомочі» керівниками цього процесу і обурився, що вони захищають інтереси не України. Хоча до місцевої громади, на їхній заклик про допомогу, приїжджали не лише депутати від «Самопомочі». «Кілька разів на зборах громади були присутні і представники «Правого сектора, – розповідає депутат Харківської облради Віктор Кисіль. «Однак про них чомусь не згадують», – додає обранець. Тему підхопили й інші ЗМІ, а 18 січня у парламенті виступив депутат Ігор Артюшенко, який звернувся до голови СБУ й керівника уряду із закликом припинити «сепаратистську діяльність» депутатів від «Самопомочі».

Така маніпулятивна заява обурила фракцію «Самопомочі» на Харківщині, адже обидва депутати не раз доводили свою патріотичну позицію, а Віктор Кисіль під час війни з Росією рік прослужив у військовій частині 9951. Також депутати вимагають у голови СБУ провести розслідування щодо співробітників Управління СБУ в Харківській області, «які, за нашими даними, впродовж останніх декількох місяців без передбачених Кримінально-процесуальним кодексом підстав здійснюють негласні слідчі дії, зокрема прослуховування, стосовно депутатів Віктора Киселя й Віталія Бушковського, та дати відповідну правову оцінку таким діям співробітників  Управління СБУ в Харківській області й притягнути їх до відповідальності згідно з чинним законодавством України. Ми переконані, що використовувати правоохоронні органи держави в комерційних інтересах окремих високопосадових осіб є неприпустимим, це дискредитує Службу безпеки України і є злочином», – йдеться у заяві.

object(WP_Term)#13127 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13128 (16) { ["term_id"]=> int(54) ["name"]=> string(14) "Регіони" ["slug"]=> string(13) "regional-news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(54) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(70) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(54) ["category_count"]=> int(70) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Регіони" ["category_nicename"]=> string(13) "regional-news" ["category_parent"]=> int(1) }
Регіони