«Самопоміч» вимагає ухвалення критичних для енергетичної галузі законопроектів

Комітет Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу на своєму засіданні 4 червня розглянув проекти законів, які вносять зміни до низки важливих для енергетичної сфери законів.

Перший документ – 10357 – стосується виправлення недолугої норми, яка була затверджена в законі щодо «зелених» аукціонів, щодо фактичної заборони на встановлення домашніх сонячних електростанцій людям на власній землі. Народний депутат від фракції «Об`єднання «Самопоміч» Вікторія Войціцька розповідає: «Законопроект повертає норми, які діяли до ухвалення нового закону про «зелені» аукціони».

За словами парламентаря, 10357 відновлює справедливість для тисяч українців, що інвестують свої кошти в Україні та беруть участь у створенні розподіленої генерації.

Другий проект закону, який розглядав Комітет, це 10318. Він стосується відтермінування впровадження ринку електроенергії в Україні.

Нагадаємо, згідно з чинним законодавством, впровадження нової моделі ринку електричної енергії заплановано на 1 липня поточного року. Однак через недостатню підготовку до цього центральними органами виконавчої влади – міністерствами та НКРЕКП – в разі повномасштабного запуску ринку 1 липня на систему чекає колапс.

Тож в парламенті було зареєстровано проект закону, який відтерміновує впровадження ринку на 3 місяці, тобто до 1 жовтня 2019 року. Ухвалення цього рішення дозволить зменшити ризики неконтрольованого зростання цін на електричну енергію. Мова, перш за все, про комунальні заклади – садочки, школи, університети тощо.

Якщо говорити алегоріями, то ситуація з запуском ринку 1 липня виглядає так, ніби держава намагається під час руху відремонтувати стару непрацюючу машину, замінюючи деталі в ній на ходу. «Ризик, щоб сідати в неукомплектований та непротестований автомобіль, занадто великий, – констатує Вікторія Войціцька. – Так само і тут – є базовий закон, але для нього мали бути ухвалені певні підзаконні акти. Їх немає або вони протирічать одне одному».

Відтак, Комітет ухвалив позитивне рішення підтримати ці законопроекти, рекомендувати їх затвердити за основу.

«Сподіваюся, буде достатньо голосів у залі, щоб ухвалити правильні рішення», – підсумовує народний депутат.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини