Самопоміч вимагає розірвати договір з Росією щодо спільного використання Азовського моря і Керченської протоки

Фракція “Об’єднання “Самопоміч” зареєструвала у парламенті проект постанови про звернення Верховної Ради до Президента та Міністра оборони із метою денонсації договору між Україною та РФ про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки.

Як повідомив народний депутат Семен Семенченко, останніми днями викликає тривогу ситуація із зупинкою та оглядом бойовими кораблями Чорноморського флоту та ФСБ Росії суден, які слідували через Керч-Єнікальський канал в українські порти азовського моря: “Наприклад, 9 липня ФСБ Росії затримало в Азовському морі 7 торговельних суден, які йшли до України. Затриманню і огляду піддавались як українські, так і іноземні судна. На українських суднах співробітники ФСБ, окрім огляду, проводили з екіпажами такі собі бесіди – вони шукали на тілах українських моряків, членів екіпажів патріотичні татуювання, запитували про участь у АТО, добровольчих батальйонах, “Правому секторі”.

За його словами, паралельно з економічною блокадою, почалося і нарощування воєнної присутності РФ у Азовському морі: “9 травня 2018 року там перебували тільки кораблі їхньої берегової охорони і прикордонної служби. Зараз же практично сформована Азовська флотилія флоту Росії. У її складі – артилерійські катери типу “Джміль”, малі десантні кораблі типу “Серна”, які перекинуті агресором з Каспію. На початку червня в Азовське море також прибули два ракетних корвети, які для цього брали участь у ракетних обстрілах території Сирії”.
Семен Семенченко переконаний — все це відбувається через те, що росіяни можуть вільно оперувати в цьому морі, керуючись положеннями договору 2003 року про спільне використання Азовського моря і Керченської протоки:

“Іншими словами, українського морського кордону там фактично немає. В невеликому Азовському морі сформувалось велике морське угрупування Росії і нам потрібно на це негайно реагувати.

Ми вимагаємо від Президента України внести проект постанови про денонсацію договору між Україною та РФ про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки. Ми розуміємо, що зараз думки багатьох високопосадовців зайняті тільки виборами. Але до виборів треба ще дожити”.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини