«Самопоміч» вимагає припинити тиск на бізнес

«Уряд продовжує бути глухим до потреб бізнесу і не має жодної реальної стратегії вирішення проблем системи пенсійного забезпечення», – про це заявив народний депутат Роман Семенуха, коментуючи реакцію урядовців на його критику щодо неефективності масштабних перевірок бізнесу.

Йдеться про спільні перевірки підприємців працівниками Держпраці та Пенсійного фонду України, що тривають з жовтня минулого року. За логікою справедливим результатом цих заходів мав би стати вихід бізнесу з тіні, прозоре працевлаштування людей.

Фактично відбулося зворотне явище: суми штрафів зросли, а кількість найманих працівників – навпаки зменшилася.

Якщо за 10 місяців 2018 року (до початку перевірок) порушників оштрафували на загальну суму понад 1,2 млрд грн, то тільки за січень 2019 року – на понад 441 мільйон.

«Результатом такого тиску стала неочікувана детінізація, а зменшення кількості найманих працівників – на 58,8 тисячі за останній квартал року, тобто з початку активних перевірок», – зауважив Роман Семенуха.

Одночасно з цим минулого року недобір єдиного соціального внеску, який є основним доходом Пенсійного фонду, становив 12 мільярдів гривень, а дефіцит ПФУ зріс із 139 до 167,5 мільярда гривень.

«Так, порушення трудового законодавства має бути покаране, – заявив Роман Семенуха. – Але міністр соцполітики ігнорує очевидне: надмірний тиск та примус, мільйонні штрафи не виводять бізнес із тіні, не збільшують кількості найманих працівників і не сприяють збільшенню доходів Пенсійного фонду».

«Самопоміч» вимагає припинити тиск на бізнес.

Майже два роки тому у першому читанні було ухвалено законопроект 6489, співавторами якого є депутати Роман Семенуха та Тетяна Острікова, що пропонує змінити механізм застосування штрафних санкцій та переглянути їх розмір.

Така ініціатива, яка стосується зменшення штрафів за порушення у сфері трудового законодавства, передбачена і законопроектом 10012 авторства депутатів від «Самопомочі», який був зареєстрований у лютому 2019 року. Однак ці ініціативи не виносяться на розгляд. Більш того – міністр соцполітики продовжує наполягати, що перевірки мають ефект і будуть тривати.

«Як би міністр соцполітики не намагався знецінити бізнес, саме підприємці, платники податків є сьогодні основним ресурсом та вічним спонсором безвідповідальної влади.

Відсутність діалогу з бізнесом та ще більша активізація перевірок призведуть до зменшення ресурсу, з якого наповнюється Пенсійний фонд, а отже, зростання його дефіциту та подальшої стагнації системи пенсійного забезпечення», – підсумував Роман Семенуха.

 

 

 

 

object(WP_Term)#13128 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини