«Самопоміч» вимагає припинити саботаж розвитку ринку дешевих авіаперевезень в Україні

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» вимагає від керівництва Міжнародних авіаліній України, які досі належать олігарху Коломойському, припинити саботаж спроб розвитку ринку дешевих авіаперевезень в Україні. Міністерство інфраструктури України, Антимонопольний Комітет України, працівники МВС мають розслідувати наявні факти тиску на посадових осіб Державіаслужби, керівництво українських летовищ або дії чи бездіяльність останніх щодо недопущення на ринок авіаперевезень України бюджетних авіаперевізників.

Нагадаємо, нещодавно найбільша авіакомпанія у світі, ірландська «Раянейр», заявила про вихід на ринок України і наміри розпочати регулярне авіасполучення з європейськими регіонами з летовищ у Львові та Києві. Міська рада Львова зазначала, що переговори тривали ще з 2012 року, а головною перешкодою було і залишається монопольне становище на ринку авіаперевезень однієї авіакомпанії – МАУ.

«Через своїх людей в Державіаслужбі були створені штучні бар’єри – зміна правил ліцензування та допуску іноземних авіакомпаній на український ринок та «дерибан» дозволів на напрямки, більша половина яких не обслуговувалась. МАУ і надалі користується монопольним становищем, що негативно впливає на якість і вартість послуг. У 2014-2015 роках народні депутати «Самопомочі» неодноразово звертались до Кабінету Міністрів України, АМКУ, ГПУ з вимогою розслідувати факти зловживання службовим становищем на користь однієї авіакомпанії тодішнім головою Державіаслужби Антонюком, який до цього працював в МАУ.

Після відповідного службового розслідування рішенням КМУ його було усунуто від займаної посади.

Застерігаємо теперішнє керівництво Державіаслужби від подібного рецидиву», – зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Сергій Кіраль.

Народний депутат наголошує, що теперішня ситуація в авіаційній галузі не задовольняє нікого, залишаючи Україну далеко позаду інших країн-сусідів – Польщі, Румунії, Словаччини, де майже кожне велике місто обслуговує десятки рейсів бюджетних авіакомпаній, залучає інвестиції та створює нові робочі місця.

Підписання Угоди про спільний авіаційний простір з ЄС, яка була парафована ще 2014 року, могло б забезпечити реальну децентралізацію співпраці між авіаперевізниками та летовищами, усунути бюрократичні бар’єри та скасувати порядок оформлення дозволів на напрямки. Представники «Самопомочі» протягом останніх років двічі порушували питання про підписання угоди про спільний авіаційний простір на офіційних зустрічах з Верховним Комісаром ЄС з зовнішньої політики Федерікою Могеріні, а також ініціювали участь громадськості під егідою ГО «Європа без бар’єрів».

Як результат, робочою групою було підготовано та затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України план заходів щодо лібералізації авіаційного простору з окремими країнами. Підписання ж угоди дозволить раз і назавжди зняти проблему розвитку конкурентного ринку авіаперевезень через перехід на європейські стандарти.

Натомість сьогодні та незначна кількість напрямків та частота їх обслуговування стримує темпи економічного розвитку, закриває перспективи виходу на європейські ринки малому бізнесу в рамках реалізації угоди про вільну торгівлю з ЄС та призводить до значних соціальних проблем серед мільйонів українських родин, що не можуть собі дозволити бачитись частіше, ніж раз на рік.

«Самопоміч» звертається до Прем’єр-міністра України з вимогою взяти питання створення прозорих, конкурентних та чесних правил гри й умов розвитку ринку авіаперевезень під свій особистий контроль, а також надати інформацію про поступ у цій царині протягом наступної сесії «запитань до уряду» у Верховній Раді України.

Сергій Кіраль
object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини