«Самопоміч» вимагає повної ротації в НКРЕКП

Фракція «Самопоміч», хоч і перебуває в опозиції, є лідером у підтримці реформаторських законів. Ми не лише лідери в голосуванні, а й також активно працюємо над законопроектами.

Протягом останнього року я наполегливо працював над доопрацюванням законопроекту про Ринок Електроенергії*. Було проведено десятки робочих зустрічей, круглих столів, експертних обговорень. У вересні закон був прийнятий у першому читанні. Дехто навіть вважав, що автором закону є Підлісецький, а не Кабінет Міністрів України. Проте успішна реформа передбачає якісне і збалансоване вторинне законодавство та правильну імплементацію закону. А це вже відповідальність НКРЕКП та інших інституцій.

На жаль, у сьогоднішній ситуації немає жодної каплі віри в те, що НКРЕКП професійно та об’єктивно зробить свою роботу. А без цього правильного кінцевого результату не буде. Серед кричущих свавільних рішень регулятора, які призводять до деформації ринку та росту ціни на електроенергію, можемо згадати «трансформатори Григоришина», формула Роттердам Плюс, RAB-фінансування і останнє, що вже переповнило чашу терпіння – підняття у 6 разів вартості підключення до мережі.

Для розуміння – це рішення підвищить вартість кожної квартири як мінімум на 50 тисяч гривень. Підключення 5 мВт електростанції коштуватиме понад 36 мільйонів гривень. Чи буде розвиватись економіка, чи можна буде сподіватись на нові інвестиції? Хіба що обленерго, які належать олігархам, будуть заробляти та збагачуватись.

У зв’язку з цим я прийняв дуже складне для себе рішення. Я звертаюсь до комітету зняти з мене відповідальність за підготовку законопроекту до другого читання до моменту повної ротації членів НКРЕКП, які себе повністю дискредитували.

Разом з тим, я підготував законопроект, в якому передбачена негайна та повна ротація всіх членів регулятора і пропоную кожному народному депутату підписатись під ним. Лише створення нової, професійної та незаангажовоної комісії може повернути довіру до органу. І лише після цього можна буде продовжити роботу на законопроектом, розраховувати на швидке прийняття та успішне втілення реформи.

Якщо ж рішення про повну ротацію не буде підтримане, тоді нехай Президент України, який призначав усіх членів регулятора, та коаліція несуть відповідальність за всі рішення комісії та реформи, або ж їх відсутність.

*Довідково

Проект Закону України «Про ринок електричної енергії України» (реєстр. № 4493) повністю відповідає третьому енергетичному пакету Європейського Союзу. Його імплементація є зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, яка була ратифікована 14 вересня 2014 року. Проект закону був погоджений та знайшов повну підтримку Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

Закон долає монополію у сферах розподілу та постачання електроенергії та запроваджує відкритий конкурентний ринок електроенергії в Україні.

Лев Підлісецький
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті