«Самопоміч» вимагає покарати винних у смерті дитини, політичної відповідальності керівництва МВС і парламентського контролю

Смерть 5-річного Кирила від пострілів п’яних поліцейських на Київщині – це вирок реформі правоохоронної системи. «Самопоміч» наполягає на політичній відповідальності тих політичних сил, які взялися за реформу правоохоронної системи, які призначали за партійною квотою профільних міністрів в уряд, тобто «Народний фронт».

«Смерть дитини від дій нетверезих поліцейських, на превеликий жаль, це не єдиний випадок і не перший, – констатує депутат «Самопомочі» Ірина Подоляк. – Хлопчик розстріляний п’яними міліціонерами, бо поліцейськими їх назвати не можна. Мусимо визнати, що жодної реформи правоохоронної системи не відбулося. Мусимо визнати, що в наших містах, в наших селах немає поліції чи Національної гвардії, а за весь цей час створена внутрішня армія, мета якої достеменно громадянам країни не зрозуміла».

«Прийти і прозвітувати перед Верховною Радою – це найменше, що можуть зараз зробити керівники правоохоронних структур», – наголошує інша депутатка «Самопомочі» Олена Сотник. Вона повідомила, що обом поліцейським обрали запобіжний захід – тримання під вартою на 60 діб, але це результат виключно збурення суспільства – що люди вийшли під стіни МВС, що люди прийшли в суд.

«Ще позавчора прокуратура збиралася тишком провести засідання і обрати домашній арешт. Бо система безпроцентно покриває сама себе. Неможливо реформувати поліцію, поки поліція сама себе покриває. Злочинці в погонах – найгірше, що може бути. Покарання для них має бути жорстким».

Натомість Руслан Сидорович наголошує, що необхідно не лише притягнути до відповідальності усіх винних – юридичної, кримінальної і політичної. Суспільство хоче почути, які будуть вживатися подальші заходи.

«Ми повинні розуміти, в чиї руки держава дає зброю – алкоголіків, наркоманів? Бережуть наш спокій чи вбивають наших дітей? Саме для такого випадку  парламент має ухвалити закон про тимчасові слідчі комісії, тому що ми повинні не запрошувати міністра, генпрокурора і посадовців прийти і чекати, коли вони зможуть дати пояснення. Це має бути їхній обов’язок. Обов’язок не просто давати свідчення, а правдиві свідчення – збрехав, то йди до в’язниці».

«Самопоміч» наполягає на звіті керівників правоохоронних відомств. А від депутатів чекає ухвалення закону про ТСК, підписання документа спікером і президентом.

Парламент має контролювати владу, це його обов’язок.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини