«Самопоміч» вимагає офіційного підтвердження МВФ і Венеційської комісії «узгодження» тексту поправок до закону про антикорупційний суд

Щойно у правовому комітеті парламенту відбувалося пояснення змін, внесених в проект закону про вищий антикорупційний суд. За словами народного депутата Олени Сотник, презентований текст остаточно нівелює інституцію міжнародної ради експертів.

«Єдина можливість, яку вони можуть використати — це ініціювати окремий розгляд деяких кандидатур. І якщо 3 із 6 членів ради міжнародних експертів проголосують проти, а потім ще Вища кваліфікаційна комісія також проголосує проти кандидатури, лише тоді вона буде заветована», – каже народний депутат.

Окрім того, згідно із так званою узгодженою із МВФ та Венеційською комісією поправкою, членами міжнародної ради експертів можуть призначати українців.

Відтак, фракція «Об’єднання «Самопоміч» вимагає офіційного підтвердження від МВФ і Венеційської комісії не просто принципів, які можливо, сьогодні вночі нібито були узгоджені, а саме того тексту, який сьогодні буде винесений на голосування в зал парламенту.

«Ми не можемо покладатися на заяви Президента і хочемо побачити чітку позицію — що цей документ, який ми будемо розглядати і голосувати, дійсно відповідає вимогам наших партнерів», – наголошує народний депутат Вікторія Войціцька.

У той же час народний депутат Роман Семенуха нагадує, що ухвалення закону про антикорупційний суд без забезпечення його незалежності матиме, на жаль, не лише політичні наслідки.

«Україні цього року повертати більш як 300 мільярдів гривень кредитів. Мало того, вже у найближчі 3-4 місяці потрібно повернути близько 100 мільярдів. Якщо сьогодні не буде ухвалений справжній антикорупційний суд, це закриє нам співпрацю не лише з МВФ, але й більшістю ринків капіталів для запозичень, а навіть те маленьке, крихке зростання ВВП на рівні 2-3%, буде помножене на нуль», – акцентує Роман Семенуха.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини