«Самопоміч» вимагає незалежного розслідування убивства дитини п’яними поліцейськими

«Самопоміч» вимагає негайного звіту перед парламентом міністра внутрішніх справ України, голови Національної поліції і голови ДБР через смерть 5-річної дитини, яку застрелили п’яні поліцейські.
 
Олена Сотник наголошує: «Це безпрецедентна історія, яка може мати дуже неконтрольовані наслідки по всій країні. Люди розлючені тим, що система покриває сама себе, тим, що вона нереформована».
 
Трагедія сталася 31 травня у Переяслав-Хмельницькому на Київщині. Двоє місцевих поліцейських у стані алкогольного сп’яніння вистрелили у голову 5-річному Кирилу Тлявову, який бавився у дворі неподалік. Спершу оперативна група, яка рушила на місце події, намагалась переконати, що травма в хлопчика через падіння. Але лікарі знайшли кулю, яка так і залишилася в голові дитини.
 
Сотник переконана, що поліція намагалась прикрити цей злочин. 3 червня 5-річний Кирило помер. Після цієї новини активісти рушили під будівлю МВС, на порозі якої написали «убивці».
 
«Два дні абсолютного мовчання з боку Нацполіції, жодної адекватної реакції, поки вчора громадськість не вийшла під МВС і не почала жорстко вимагати: по-перше, кваліфікації, бо вони хотіли кваліфікувати це як злочин з необережності. По-друге – передання в ДБР, бо поліція хотіла сама себе розслідувати. По-третє – обрання запобіжного заходу – не домашній арешт, як хотіли зробити спочатку, а тримання під вартою».
 
Лише після реакції громадськості очільник поліції Київщини подав у відставку. Але, на думку Сотник, цього мало: «Громадськість вимагає покарання, тому що непокарання вбиває. Сьогодні пройдуть акцій по всій Україні, під всіма відділками поліції. Якщо ви вважаєте, що відставки голови поліції Київщини достатньо – це не так. Мають понести відповідальність – прокуратура, бо вони теж брали участь у покриванні, МВС, Національна поліція».
 
Розслідування цієї трагедії має бути незаангажованим і незалежним, а винні – покараними. Це вимога «Самопомочі» і всього громадянського суспільства.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини