«Самопоміч» вимагатиме повернення незаконно виділених ділянок у власність громади Києва», – Оксана Сироїд

Як розповіла віце-спікер Верховної Ради, голова Київського міського осередку «Об’єднання «Самопоміч» Оксана Сироїд, інформація про корупційні дії, пов’язані із виділенням земельних ділянок у Києві для депутата Романа Марченка, стала відомою керівництву партії та фракції у Київраді вже декілька місяців тому.

«Ми намагалися звернути увагу лідера фракції Сергія Гусовського та депутатів на це, оскільки такі рішення є недоброчесними і містять в собі ознаки корупційних діянь. Ми вимагали від фракції ухвалення окремих рішень, які би дозволили цю ситуацію вирішити – наприклад, виключення Романа Марченка із фракції або складення ним депутатського мандату. На жаль, фракція увесь цей час ухилялась від оцінки ситуації та проведення незалежного розслідування», – повідомила Оксана Сироїд.

У зв’язку із такою позицією, відповідне розслідування провела міська партійна організація та виконавчий комітет «Самопомочі». За його результатами було встановлено, що у діях Романа Марченка та діях інших депутатів, пов’язаних із виділенням Марченку земельних ділянок, можуть міститися ознаки корупційності та злочину.

«Отже, вчора ми оголосили рішення виконавчого комітету: розпочали процедуру відкликання депутата Київради Романа Марченка та виключили з членів партії депутатів Київради, які голосували за виділення йому земельних ділянок. Наших партійців найбільше обурило неприйняття і невизнання відповідальності за ці рішення. Тому, якщо депутати готові будуть визнати свою відповідальність, ми готові будемо співпрацювати з ними надалі. Якщо ні — також будемо ініціювати процедуру відкликання. Усі висновки попередніх розслідувань «Самопоміч» передасть до НАБУ, НАЗК та інших органів правопорядку для проведення слідства. Також партія готує судові позови для скасування рішень Київради про виділення земельних ділянок Роману Марченку та повернення їх у власність громади Києва», – пояснила Оксана Сироїд.

Нагадаємо, виконавчий комітет Політичної Партії «Об’єднання «Самопоміч» ухвалив рішення про виключення депутатів Київської міської ради Сергія Гусовського, Олексія Руденка, Сергія Харчука та Вадима Васильчука з членів партії за підтримку рішення КМР щодо виділення родичам їхнього колеги Романа Марченка земельних ділянок у місті Київ, які попередньо були незаконно ним же захоплені.

Сьогодні депутат Роман Марченко володіє 14-ма ділянками в прибережній смузі Києва загальною площею 1,4 гектара. Лише одну із цих ділянок Марченко купив, решта — фактично захоплені, а потім легалізовані рішеннями Київської міськради. Шість із цих ділянок — це берегова смуга, яка, за законом, взагалі не може бути у приватній власності.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини