«Самопоміч»: «Так не може бути – на поліцейського, а не на армію. Це – здирницький бюджет силової держави»

ракція «Обєднання «Самопоміч» не голосувала за проект бюджету на 2018 рік. Як зазначає народний депутат Тетяна Острікова, бюджет затверджено на недостовірних макроекономічних показниках, які затверджувалися ще у травні, а при подачі проекту бюджету у вересні до першого читання уряд навіть не спромігся переглянути їх.

«Кабмін за місяць між першим і другим читанням абсолютно легко шляхом зміни макроекономічних показників знайшов додаткових 35 мільярдів доходів бюджету. Це в той час, коли нам говорять, що зараз не можна скасувати податок на прибуток і запровадити податок на виведений капітал як стимул пожвавлення економіки бо в нас, виявляється, немає компенсаторів», – акцентує вона та додає, що паралельно із доходами у бюджеті до другого читання зявилось і 40 мільярдів додаткових витрат.

«І на що уряд пропонує їх витратити:

–          у 2017 році на ГПУ було закладено 4,6 мільярда гривень, на 2018 додатково – 2,1 мільярди гривень;

–          на СБУ – додатково 1,6 млрд грн.,

–          на МВС, увага (!), додатково 19 мільярдів гривень.

Це в той час, коли за словами Міністра оборони, потреби армії воюючої країни профінансовані в цьому бюджеті лише на 46%. Тобто армія недофінансована, а уряд пропонує нам будувати поліцейську, силову державу, і кошти платників податків перерозподіляти на правоохоронців, які потім прибігають до платників податків із обшуками», – наголошує Тетяна Острікова.

Стосовно бюджетної децентралізації, зазначає народний депутат, завдяки зусиллям «Самопомочі» та інших фракцій і партій, вдалось хоча б реверсну дотацію залишили на рівні минулого року, а пільги та заборгованості за житлово-комунальні послуги – на фінансуванні державного, а не місцевих бюджетів.

«Але ж у нас далі системно руйнуються здобутки децентралізації. Медична субвенція недофінансована на 4 мільярди – це зарплати медичних працівників», – переконана Тетяна Острікова.

У той же час, зазначає народний депутат, між першим та другим читанням знаходяться також додаткові 16 мільярдів гривень на субсидії: «Таким чином, загалом на виплату субсидій передбачено 71 мільярд гривень, а на заходи енергоефективності за програмою «теплих кредитів» – всього-на-всього 400 тисяч мільйонів. І ще на якісь незрозумілі програми із енергоефективності, які розподіляються «між своїми» – додатково 2 мільярди гривень.

Запитання до Міністра фінансів: де верифікація отримувачів субсидій? Ці кошти з бюджету прямо ідуть на облгази, власниками яких є олігархи. Де монетизація субсидій, щоб ці кошти ішли прямо людям?».

Підсумовуючи, Тетяна Острікова зазначає, що «Самопоміч» вимагає запровадити парламентський контроль за коштами держбюджету, які витрачаються на правоохоронні органи та сектор оборони, та не підтримує здирницький бюджет силової, поліцейської держави: «Тому що так не може бути – на поліцейського, а не на армію».       

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини