«Самопоміч» ставить уряду двійку за п’ятибальною системою за проект бюджету», – Роман Семенуха

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» категорично проти ухвалення у першому читанні проекту бюджету на 2018 рік у тому вигляді, в якому до парламенту його подав уряд. Як пояснює народний депутат Роман Семенуха, найбільша проблема цього бюджету — це пограбування громад.

«Уряд пропонує перекласти на міста та громади наступні видатки: медичну та освітню субвенції, оплату пільг на житлово-комунальні послуги, погашення боргів підприємствам за ЖКП за попередні роки, оплату ЖКП закладів освіти та охорони здоров’я, відшкодування перевізникам за перевезення пільгових категорій громадян. Це забере із бюджетів громад понад 32 мільярди гривень!

Для розуміння, Харків втратить 2 мільярди гривень, Львів — 700 мільйонів гривень, Житомир — близько 300 мільйонів. Закон про фінансову децентралізацію, який ми проголосували наприкінці 2014 року, дав змогу чи не вперше за багато-багато років ремонтувати дороги, будувати садочки, школи, втілювати інші інфраструктурні проекти. А сьогодні знову нас повертають до централізації», – наголошує Роман Семенуха.

Натомість, за словами народного депутата, уряд пропонує майже на 13 мільярдів гривень збільшити видатки на МВС, майже на мільярд – на Генпрокуратуру: «Після цього їх сукупний бюджет буде навіть більший, аніж бюджет на оборону країни. Виникає питання до Володимира Гройсмана — чию армію він будує разом із Аваковим і проти кого збираються воювати?»

Фракція «Самопоміч» підтримує збільшення видатків на сектор безпеки і оборони, однак вкотре звертає увагу на прозорість фінансування Збройних сил.

«Сьогодні кожен працюючий громадянин в Україні сплачує військовий збір, тому люди мають знати, куди ідуть гроші. Не має бути таємницею, скільки коштує танк, рюкзак, одяг, харчування або будівництво житла для наших солдатів. Держава має приховувати лише технології, а все решта має бути прозорим для платників податків», – наголошує народний депутат.

Фракція подала понад 200 правок до проекту бюджету і буде відстоювати їх при голосуванні. Народні депутати переконані, що документ повинен розвивати економіку країни.

«Не збільшувати видатки на МВС, Генпрокуратуру, облдержадміністрації, Кабмін. Держава повинна скорочувати свої радянські функції, аби скорочувати видатки на державний апарат. Ми категорично проти фінансування поліцейської держави і найголовніше — ми повинні залишити гроші на місцях, у громадах!» – наголошує Роман Семенуха.

Він також додає, що, очевидно, коаліція для ухвалення бюджету-2018 у першому читанні шукатиме голоси за рахунок того мільярда гривень, що передбачений у змінах до цьогорічного бюджету на так званий соціально-економічний розвиток, який роздадуть «на відкуп» мажоритарникам.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини