«Самопоміч» проти екологічного геноциду у Кривому Розі

«Самопоміч» підтримує мешканців Кривого Рогу у звернені до уряду і керівництва держави з вимогою проконтролювати викиди підприємства «Арселлор Міттал Кривий Ріг».

Як повідомив Анатолій Івахно, представник громади Кривого Рогу, вже понад два тижні люди задихаються від запаху сірководню після спалювання залишків коксового газу, а 14-15 червня місто накрили тисяч тонн червоного пилу – викиди цього ж підприємства.

Містяни вимагали перевірки, але представників Держекоінспекції на підприємство просто не пустили – юристи «Арселлор Міттал» вказували, що правових підстав для перевірок немає.

Оскільки ситуація критична, тепер громада Кривого Рогу вже у Києві і шукає правди тут. «Самопоміч» допомагає зі зверненнями до Міністерства екології, Міністерства внутрішніх справ та президента України В. Зеленського. Вимоги прості: допустити Держекоінспекцію на підприємство, притягти до відповідальності винних у понаднормових викидах і компенсація населенню шкоди для здоров’я через викиди «Арселлор Мітталл».

Зауважимо, що Кривий Ріг – одне із найбрудніших міст країни, викиди у повітря там сягають 300 тис. тонн. У місті смертність більш як удвічі перевищує народжуваність, однак місцева влада більше коштів витрачає на розваги, ніж на допомогу онкохворим дітям.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини