Самопоміч пропонує механізм, як зупинити збагачення олігархів через тарифи

Новий законопроект за ініціативи Вікторії Войціцької припинить одноосібний вплив Президента на встановлення тарифів на комунальні послуги, та нарешті здолає корупційну схему «Роттердам+», на якій заробляють олігархи.

Законопроект передбачає переобрання керівництва НКРЕКП за новими, прозорими правилами. НКРЕКП – державний орган, який встановлює тарифи на комунальні послуги в країні. Саме ця структура ввела формулу закупівлі вугілля «Роттердам+», коли за вугілля з Донбасу українці платять ціну, як за вугілля з Нідерландів. На сьогодні є ознаки заангажованості та залежності НКРЕКП від президентської команди: керівник структури Дмитро Вовк – колишній менеджер московського офісу Рошену, в самому НКРЕКП не відбувається ротація керівництва, як того вимагає закон.

Тому, для того щоб змінити ситуацію, та зробити НКРЕКП незалежною та професійною структурою, яка прийме зважене та незаангажоване рішення щодо тарифів на комунальні послуги, фракція Самопоміч з колегами внесла законопроект 6073-1. Його прийняття передбачає миттєве звільнення нинішнього керівництва. Нове керівництво буде обране за новою прозорою конкурсною процедурою представниками Президента, Верховної ради та Кабінету міністрів із залученням громадськості та ЗМІ. Вирішальне слово матиме Парламент в особі депутатів профільних комітетів, а остаточний вибір керівника з декількох претендентів буде здійснено жеребкуванням. Це зробить шанси призначити конкретну заангажовану людину мінімальними, та виведе НКРЕКП з одноосібного керування Президентом України.

«Без справжньої реформи Регулятора реформа енергетики неможлива» – зазначила співавтор законопроекту, дупутат фракції Самопоміч Вікторія Войціцька

Фракція Самопоміч закликає колег-депутатів підтримати законопроект, а експертне середовище до максимальної уваги до проблеми.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини