“Самопоміч” пропонує заборонити примусово виселяти громадян із їхнього житла, яке знаходиться у заставі під виплату кредитів в іноземній валюті

«Самопоміч» наполягає на посиленні захисту майнових прав власників нерухомого майна, яке знаходиться у заставі під виплату кредитів в іноземній валюті. Про це повідомив член фракції, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Олег Лаврик.

«Ми із колегами по коаліції пропонуємо внести зміни до Закону «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті», який був ухвалений в червні цього року. Тому що непоодинока практика, коли через вчинення виконавчого напису нотаріуса особа, що має невиплачений кредит, позбавляється свого єдиного житла», – зазначив депутат.

Запропоновані законотворцями зміни до чинної редакції закону полягають у забороні стягувати у безспірному порядку на підставі виконавчого напису нотаріуса нерухоме майно, а також у забороні примусового виселення громадян із їхнього житла.

«Треба розуміти, що умовах стрімкого зростання курсу валют, люди дійсно не мають змоги забезпечити виплати кредиторам. Проте, виселення їх із сім’ями на вулицю – ці виплати не прискорить, а швидше навпаки – унеможливить їх. Захистити майнові права громадян в цій ситуації – наш спільний обов’язок», – наголосив парламентар.

Він наголосив, що дана ініціатива лише один з кроків, який направлений на врегулювання ситуації між позичальниками та банківськими установами.

«Даний закон стосується лише одного питання – посилення мораторію на відчуження житла боржників та їх примусового виселення. Але питання треба вирішувати комплексно. Потрібно знаходити компроміс між позичальниками та банками – з одного боку фіксувати для проблемних кредитів курс гривні, який зробить виплати реалістичними, з іншого – компенсувати банкам їх втрати», – наголосив він.

Олег Лаврик
object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини