«Самопоміч» продовжує боротьбу за створення музею на Поштовій площі

У парламенті зареєстровано та включено до порядку денного проект постанови №8541. Документ уповноважує уряд втрутитися у ситуацію, що склалася в Києві навколо Поштової площі. Нагадаємо, кияни вимагають створення там музею, однак міська влада та забудовник саботують відповідне рішення.

Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд наголошує: «Ми маємо фактично конфлікт забудовника та інтересів громади. Громада хоче мати музей. Забудовник хоче заробити. Я думаю, рішення є очевидним.

Перебороти енергію громади сьогодні неможливо. Якщо люди вдаються до голодування для того, щоб захистити свою історію, то люди не вступляться. Той, хто там був хоч раз, розуміє, що там нічого, крім музею, не може бути».

Оскільки міська влада протягом декількох років бездіє, на переконання віце-спікера, в ситуацію має втрутитися державна влада. На це і спрямований зазначений проект постанови. Оксана Сироїд пояснює:
«Постанова Верховної Ради, про яку йдеться, скерована на те, щоб уповноважити безпосередньо уряд втрутитися, щоб надати цій археологічній знахідці статус національного музею та убезпечити від подальших загроз забудови».

Із закликом втрутитися в ситуацію до парламентарів звертаються і громадські активісти. Аннабелла Моріна, яка голодувала з вимогою створення музею на Поштовій площі, наголошує: «На Поштовій площі знайдено місце, на якому проходили літописні події, пов’язані з хрещенням киян, дипломатичними візитами древлянських та візантійських послів до наших князів. На захист цього історичного місця виступив Патріарх Філарет. Пізніше Митрополит Онуфрій також підтвердив, що це місце має відношення до літописних подій. На жаль, київська влада вже трохи «злила» це питання. То ми просимо вас втрутитися та проголосувати за постанову, щоб надати національний статус цій пам’ятці».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини