«Самопоміч» подає альтернативний законопроект про національну безпеку», – Сироїд

За словами віце-спікера парламенту Оксани Сироїд, у президентському законопроекті, який сьогодні планує розглянути парламентський Комітет з питань нацбезпеки і оборони, не виписані ані пріоритети національної безпеки, ані загрози для неї.

«Первинна мета такого законопроекту — фактично унормувати систему командування Збройних сил відповідно до стандартів НАТО, щоб міжнародні партнери могли ефективно співпрацювати з нами. Інше завдання — забезпечити парламентський цивільний контроль за сектором безпеки і оборони, у тому числі за розвідкою і контррозвідкою та оборонним бюджетом. На жаль, той законопроект, який сьогодні поданий Президентом на розгляд комітету, немає нічого з того, що там би мало бути», – наголошує Оксана Сироїд.

Віце-спікер додає, що натомість законопроект може внести ще більший хаос в Збройні сили України і в командування ними: «Вкотре Президент намагається уникнути відповідальності як Головнокомандувач, набираючи на себе все більше і більше повноважень. Фактично, виводиться увесь сектор безпеки і оборони з-під парламентського контролю. І, що найстрашніше, окрім видатного «генералісімуса» створюються і декілька малих — секретар РНБО, Командувач об’єднаних сил тощо, які будуть керувати окремими сферами».

«Самопоміч» підготувала той проект закону про національну безпеку України, який відповідає потребам України та зобов’язанням, які країна взяла на себе у співпраці із міжнародними партнерами.
«Ми подаємо альтернативний законопроект і сподіваємося, він також буде сьогодні розглянутий на засіданні Комітету з питань національної безпеки і оборони», – сказала Оксана Сироїд.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини