«Самопоміч» подала свої пропозиції до проекту Державного бюджету на 2019 рік

Серед основних пріоритетів:

Медицина

 1. Ми вимагаємо покласти край напівреформам та профінансувати потреби людей у сучасній невідкладній медичній допомозі.

Служба екстреної медичної допомоги потребує збільшення фінансування. Треба, щоб «швидкі» мали на чому їздити, карети швидкої були забезпечені необхідним обладнанням та медикаментами, а реформа була проведена по всій Україні, а не лише в 5 областях.

На усі ці видатки уряд запланував менш як 3 млрд грн.

«Самопоміч» пропонує повністю забезпечити потребу у фінансуванні екстреної медичної допомоги та збільшити суму до 11 млрд грн.

 1. Ми вимагаємо підвищити заробітну плату профільним медичним спеціалістам (2 та 3 рівня надання медичної допомоги).

Освіта

 1. Ми вимагаємо припинити економити на освіті дітей.

Зараз українські школярі вивчають природничі науки (хімія, фізика, біологія, географія) фактично «на пальцях». «Самопоміч» вимагає не економити на якості освіти дітей — на це не потрібні великі кошти. Наприклад, для облаштування 2 000 шкіл кабінетами природничих наук необхідно знайти всього 280 млн грн в трильйонному бюджеті.

 1. «Самопоміч» вимагає реального, а не паперового підвищення заробітних плат вчителям.

Уряд декларує начебто правильні рішення, але фактично лише піариться на власних обіцянках та не фінансує їх. На місцях ми постійно чуємо про те, що реального підвищення зарплат немає. «Самопоміч» пропонує фінансувати освітню субвенцію, виходячи із реальних потреб галузі.

Оборона

 1. Ми пропонуємо збільшити заробітні плати військовим Збройних сил України. Військовий повинен отримувати щонайменше 1 тис. дол.

Але важливою у цій справі є зміна формули нарахування заробітної плати, щоб ці гроші не пішли на додаткові надбавки та премії тим, хто роками сидить у військових кабінетах і не був ніколи в окопах.

Гроші мають піти саме солдатам, щоб ті могли мати гідне грошове забезпечення.

Наприклад, можна фінансово стимулювати військових здобувати нові спеціальності.

 1. «Самопоміч» наполягає на збільшенні видатків на забезпечення житлом військовослужбовців ЗСУ втричі.

Гроші на це в бюджеті є. Уряд з року в рік зменшує фінансування на будівництво житла для військових. На 2019 рік закладено 840 млн грн – це вартість близько 1000 квартир. Українське військо налічує 255 тисяч осіб. Ще десятки тисяч ветеранів стоять в нескінченних чергах на отримання житла.

Ми усвідомлюємо, що запропонованої суми недостатньо, але ж з чогось потрібно починати. І за декілька років системного фінансування ми зможемо покрити потребу українського війська.

Армія починається з солдата. Соціальна захищеність солдата — це міцний моральний дух війська.

Не треба популістського патріотизму. Держава має любити грошима.

Молодіжне кредитування

 1. «Самопоміч» пропонує передбачити нову, більш ефективну бюджетну програму молодіжного кредитування із загальним обсягом фінансування понад 1,5 млрд грн.

На часткову компенсацію відсоткової ставки кредитів комерційних банків молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво та придбання житла наступного року планують витратити всього 27 мільйонів гривень. Для порівняння — навіть на утримання власного автопарку Кабмін витрачає майже вдвічі більше — 46 млн грн на рік.

Дешеві кредити для молоді на житло — це один із механізмів зупинення трудової міграції в Україні. Показники цього явища сьогодні жахливі: з 30 мільйонів українців працездатного віку за 2 роки в пошуках роботи Україну залишило 4 млн людей (дослідження Центру економічної стратегії).

Уряд багато говорить про трудову міграцію в Україні, але не вживає заходів для її зупинення, і подані урядом лише 27 мільйонів на компенсацію відсоткової ставки для придбання житла молоддю тому підтвердження.

Наука та технології

Ми пропонуємо вдвічі збільшити фінансування на наукові проекти.

Держава повинна відійти від принципу утримання «стін» наукових установ.

Ми хочемо, щоб гроші на науку мали цільове призначення та йшли саме на проекти. Це дасть можливість молодим науковцям проявити себе та мати реальний доступ до фінансових ресурсів.

Однією із таких установ є новостворений Національний фонд досліджень.

«Теплі» кредити

«Самопоміч» подала пропозицію щодо виділення 2 млрд грн для «теплих» кредитів.

Уряд багато говорить про енергоефективність, але пропонує в бюджеті на «теплі» кредити лише 400 млн грн. Цей обсяг значно менший за обсяг попередніх років і абсолютно не враховує наявних тенденцій.

На 2019 рік Держенергоефективність прогнозує попит на «теплі» кредити у обсязі понад 5 млрд грн. Виходячи з середньої частки відшкодування попередніх років, для задоволення попиту на «теплі» кредити у такому обсязі має бути передбачено принаймні 2 млрд грн.

За таких умов прогнозується залучення близько 230 тисяч кредитів, що дадуть ефект для понад 700 тисяч домогосподарств. При цьому, прогнозний обсяг економії газу сягне понад 300 млн м куб. на рік.

Економія для бюджету становитиме понад 2 млрд грн. Що навіть перевищить самі видатки з бюджету на цю програму.

Субсидії

 1. Ми пропонуємо збільшити субвенцію на фінансування субсидій до 60 млрд грн.

По-перше, є чимала ймовірність того, що ціна на газ для населення до кінця року зросте в межах 20%. Сьогодні середній чек за житлово-комунальні послуги – майже 600 гривень з домогосподарства, без вартості опалення. Це непідйомні суми. Станом на кінець липня заборгованість населення зі сплати за постачання природного газу становила 16,7 млрд грн, за централізоване опалення та постачання гарячої води — 10,8 млрд грн.

По-друге: минулого року уряд вже прорахувався, коли закладав в бюджет 55 млрд грн на субсидії, згодом статтю видатків було збільшено до 71 млрд грн. «Самопоміч» неодноразово наголошувала на тому, що Держбюджет-2018 ґрунтується на прорахунках і нереальних економічних показниках. Зараз наполягаємо: такі помилки мають бути враховані, а практику ручного управління публічними фінансами треба завершувати.

Звідки гроші?

«Самопоміч» є відповідальною політичною силою, тож надала свої пропозиції до проекту Державного бюджету на 2019 рік разом із джерелами фінансування.

 1. Ми пропонуємо на 20% скоротити витрати на усіх чиновників. Від міністерств до обласних державних адміністрацій. Але не просто скоротити витрати, а підійти виважено. Ми пропонуємо переглянути функції, завдання, штатні розписи.

В еру інформаційних технологій продуктивність праці має підвищуватись. А в нас досі все в радянських штатних розписах. Це – неефективне використання коштів платників податків.

Ви тільки подумайте: в Україні на деякі ОДА ми витрачаємо майже по 0.5 млрд грн — це більше, ніж витрати на апарат цілих міністерств.

 1. Пропонуємо на 50% зменшити видатки на низку бюджетних програм, які не належать до компетенції міністерств та відомств. Наприклад, є міністерства, які додатково витрачають гроші на методичні та наукові розробки. Через такі програми, як правило, відмивають бюджетні гроші. І цих програм в бюджеті багато.

Такий крок дозволить оптимізувати державні видатки без шкоди для вітчизняного наукового потенціалу, а також дозволить органам влади сфокусуватися на виконанні своїх прямих завдань та обов’язків.

 1. Додаткові надходження митних платежів від заходів Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України, Міністерства внутрішніх справ України щодо створення умов для унеможливлення ухилення від сплати митних платежів та від заходів, які вживаються урядом та ДФС щодо припинення схем при митному очищенні товарів у розмірі 100 млрд грн. Дана сума була озвучена Прем’єр-міністром України на засіданні уряду 20.06.2018 р.

Посилання на офіційне відео засідання Кабінету Міністрів України

Офіційна заява міністра внутрішніх справ – 105 млрд грн

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини