«Самопоміч» подала поправки до законопроектів про зниження акцизів на іноземні авто

В останній тиждень сесії Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроект про зниження акцизного податку на легкові транспортні засоби. Сьогодні народні депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» подали поправки до документа, покликані зробити іноземні авто доступними для всіх українців.

Як розповідає народний депутат Тетяна Острікова, у законопроекті, ухваленому в першому читанні, скасовується екостандарт ЄВРО-5, однак за основу при розрахунку акцизу береться вік автомобіля. Тобто, чим старіший автомобіль, тим більший акциз людина заплатить.

Ось приклад, як це працюватиме — акциз на Фольксваген Пассат, якому є повних 12 років, та який оснащений дволітровим бензиновим двигуном, становитиме 1200 євро. Всього разом з митом та ПДВ за митне очищення такого авто доведеться заплатити понад 2000 євро, при вартості самого автомобіля в межах 2000-3000 євро.

«Ми наполягаємо і подали відповідні поправки, щоб акциз розраховувався на основі об’єму двигуна. Тобто за такий Фольксваген українець заплатить акциз близько 370 євро, а загалом митне очищення обійдеться трохи більше, ніж у 1000 євро. А от за нову п’ятилітрову машину доведеться заплатити 2500 євро, а не 250, як передбачено проголосованим законопроектом. Інакше більшість українців і далі не зможуть дозволити собі вживане авто з Європи, а лише ті, в кого є гроші на нові п’ятилітрові автомобілі», – наголошує Тетяна Острікова.

Окрім того, вона звертає увагу, що норми проголосованого законопроекту не вирішують проблему вже ввезених в Україну автомобілів на іноземній реєстрації.

«Ставки, які пропонуються, невигідні більшості «євробляхарів». За 20 річний Опель Астра з бензиновим двигуном 1,6л вартістю 500 євро акциз буде становити 1600 євро, а разом з ПДВ та митом доведеться заплатити 2080 євро – це в 4 рази більше, аніж ціна автомобіля. В такому випадку, власнику простіше віддати авто на автозлом, а не ставати на український облік», – наголошує Тетяна Острікова.

Народні депутати фракції «Самопоміч» також вважають, що ті громадяни, які свідомо порушили митні правила, мають понести за це відповідальність, однак штрафи мають бути помірними. А завдяки розрахунку акцизу не за віком авто, а за об’ємом двигуна, реєстрація в Україні стане доступною, і власники зможуть здійснити митне очищення та першу державну реєстрацію такого автомобіля в Україні.

«При цьому, щоб не створювати незручності всім, хто перетинає кордон України, і щоб забезпечити безперешкодну нормальну роботу пунктів пропуску, такі автомобілі мають пройти всі митні формальності у внутрішніх митницях», – додає Тетяна Острікова.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини