«Самопоміч» підтримала законопроекти, пов’язані із захистом економічної конкуренції та моніторингом державних закупівель

Вчора Верховна Рада розглядала блок економічних законопроектів та ухвалила три важливих закони: щодо моніторингу публічних закупівель,  щодо змін у закони про захист економічної конкуренції та  удосконалення процедури контролю за концентрацією суб’єктів господарювання. 

За словами народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Романа Семенухи, парламент зробив невеликий, але справді важливий крок до подальшого вдосконалення публічних закупівель: «Одна із небагатьох успішних реформ в країні — це реформа публічних закупівель через систему Prozorro. Але після трьох років її дії ми так і не запровадили процедуру моніторингу якості цих закупівель – все одно був присутній суб’єктивний фактор, адже чиновники на свій розсуд могли втручатися у процес. А законопроект, який був прийнятий сьогодні у першому читанні, дозволить усунути людський фактор і запровадить автоматичний моніторинг цих перевірок».

Окрім того, Роман Семенуха наголошує на важливості законопроектів, які захищають економічну конкуренцію та удосконалюють процедуру контролю за концентрацією суб’єктів господарювання. 

За даними Антимонопольного комітету України, конкуренція присутня лише у 46% української економіки, проте 12%  – це влада монополій.

«Неозброєним оком видно, що в секторах будівництва, енергетики, на ринку хімічного та паливно-мастильного виробництва діє справжня картельна змова. АМКУ за всю історію свого існування не зупинив жодної угоди зі злиття та поглинання в монопольних секторах. Коли востаннє було чути про розділення компаній? Хіба що за умов тиску Євросоюзу та міжнародних організацій. Середній бізнес відчутно потерпає від монополій. Тому, беззаперечно,  законодавча ініціатива щодо удосконалення процедур контролю за концентрацією суб’єктів господарювання є надзвичайно важливою», – зазначив народний депутат.

За словами Романа Семенухи, сьогодні саме Антимонопольний комітет, згідно із законодавством, дає згоду за заявою на рішення про концентрацію – злиття підприємств. І дуже важливо, щоби це не було зроблено, якщо компанія перебуває під санкціями.

Відтак, під час голосування за законопроект були враховані поправки представника «Самопомочі» щодо запровадження змін. Відповідно до правки, компанії, які є в санкційному переліку, не зможуть отримати такий дозвіл.

Також були внесені зміни до законів про захист  економічної конкуренції. «Сьогодні,  якщо суб’єкт господарювання звернувся із заявою по дозвіл на концентрацію, але у визначений термін Антимонопольний комітет не виніс рішення, то дозвіл надається автоматично. Але цього не можна допускати. Отже,  ми зобов’язали, аби рішення таки було прийняте», – пояснює Роман Семенуха.

І останнє, на чому наполягала фракція «Самопоміч» — це надання права на ретроспективу. «Тобто, якщо Антимонопольний комітет, починаючи із 2014 року, видавав дозволи на концентрацію компаніям, які потім потрапили під санкції, то зараз такі дозволи можна і потрібно анулювати», – резюмував народний депутат.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини