«Самопоміч» підтримала правозахисний план дій для нового парламенту

Завдання парламентаря – не дбати про захист права однієї людини, а ухвалювати такі рішення, які би не дозволяли органам державної влади порушувати права всіх людей.

Таку думку за результатами зустрічі із представниками платформи «Правозахисний порядок денний» висловила віце-спікерка парламенту, кандидатка у народні депутати від «Об’єднання «Самопоміч» Оксана Сироїд.

За її словами, «Самопоміч» підтримує правозахисний план дій і стосовно більшості із запропонованих пунктів має власну чітку позицію, яку відстоювала впродовж 4,5 років роботи у парламенті.

«Наприклад, разом з правозахисниками ми напрацювали законопроект про незаконно засудженних. Цим документом намагалися внести зміни до законів, щоб переглядати вироки довічно ув’язнених людей. Тому що є випадки, коли людина отримала довічне ув’язнення за вбивство, але потім з’ясувалося, що той, кого вона вбила, живий. А людина отримала довічне і сидить в тюрмі. Такого штибу справ є не дуже багато, але їх десятки. Тому ми хотіли дати можливість незаконно засудженим, щоб їхні справи були переглянуті», – розповідає Сироїд.

Інша тема правозахисного порядку денного – це так зване перехідне правосуддя.

«Після повернення окупованих територій – що ми повинні робити? Є, звичайно, план Медведчука, коли ми повинні всіх обійняти і розцілувати, а є реальність. І має бути покарання для тих, хто вчиняв військові злочини та злочини проти держави – такі люди мають сісти до в’язниці. Інша категорія людей, які були членами окупаційних адміністрацій чи співпрацювали з ними, мають бути щонайменше люстровані – не допущені до роботи в органах державної влади чи органах місцевого самоврядування. Ця позиція «Самопомочі» викладена у нашому законопроекті про тимчасово окуповані території України», – пояснює віце-спікерка.

Також під час зустрічі сторони обговорили питання запровадження ринку землі. На переконання Оксани Сироїд, це право людини володіти землею є дуже важливими також: «Але українській землі загрожує російська агресія, тому ми повинні захистити саме право власності українців на українську землю».

Завантажити позицію «Самопомочі» щодо правозахисного порядку денного

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини