«Самопоміч» підтримала подання щодо неконституційності призначення Луценка Генпрокурором

Близько півсотні народних депутатів підписали подання до Конституційного суду щодо визнання неконституційним закону, який дав можливість обійняти посаду Генерального прокурора Юрію Луценку. Нагадаємо, документ було ухвалено у рекордно короткі терміни та з порушеннями Регламенту Верховної Ради. Відповідно, фракція «Об’єднання «Самопоміч» одностайно підтримала подання.

«Це був цинічний та рекордний з точки зору ухвалення законопроект, який призвів до ряду і політичних, і правових наслідків, – зауважує народний депутат від «Самопомочі» Олена Сотник. – Вперше в історії України ми маємо Генерального прокурора-політика, а не юриста».

Коментуючи можливі наслідки визнання закону неконституційним, вона акцентує: «Це поставить під питання і обіймання посади Генеральним прокурором, і роботу Верховної Ради та її повернення в рамки легітимності».

«Для нас як законодавців, – продовжує народний депутат, – ключовим є питання відновлення законної роботи, тому що неконституційний спосіб ухвалення рішень веде до того, що вони є нелегітимними».

«Поки український парламент не почне поважати Конституцію, ми не зможемо добитися поваги до Конституції як основоположного закону в інших органах влади, – додає парламентар від «Самопомочі» Руслан Сидорович. – Дотримання Регламенту – це не непотрібний церемоніал, а процес, який забезпечує ухвалення якісних законів, які мають достатню легітимність в очах людей та забезпечують їх фундаментальні права, забезпечені як українською Конституцію, так і Конвенцією з прав людини».

Олена Сотник підсумовує: «Ми віримо, що Конституційний суд зможе поставити крапки над і, та цей парламент не буде в майбутньому допускати такі глобальні помилки».

 

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини