
Порядок денний екологічної безпеки України обговорили сьогодні кандидати у народні депутати від «Об’єднання «Самопоміч» із представниками коаліції громадських організацій, які опікуються проблемами довкілля.
Перше питання, підняте під час зустрічі – це запровадження законодавства, яке буде регулювати поводження з промисловими відходами всіх типів і встановить правила та нову систему відповідальності.
«Це не має лякати промисловців, тому що ці правила мають мати перехідних період і всі гравці ринку мають розуміти, коли і як вони до цих показників прийдуть», – пояснює кандидатка у народні депутати від «Самопомочі» Ольга Бабій.
Друге питання – затвердження національної енергетичної стратегії, яка чітко пропише план переходу до заощадливого використання енергоресурсів, зменшення енергоспоживання у галузях, які мають сьогодні високе навантаження – здебільшого ЖКГ.
Третє – національні показники якості питної води, повітря, ґрунтів та річок, які дозволять протягом 5 років забезпечити Україні сталий екологічний та економічний розвиток.
«Наступним кроком ми обговорили систему відповідальності у сфері порушення екології і погодились, що має відбутись реформування екологічної інспекції та інших екологічних органів, зважаючи на їхню залежність від корупції та судової системи. Комплексне рішення – це має бути єдина національна екологічна інспекція», – переконана Ольга Бабій.
Щодо наповнення та використання коштів екологічного фонду – позиція «Самопомочі» така, що кошти мають використовуватись на першочергові напрямки, які будуть задекларовані стратегіями, і дозволять зменшити кількість побутових, промислових відходів, та зменшити вплив на довкілля.
Також новий парламент має прийняти пакет ключових законопроектів, які обмежать використання шкідливих речовин і сільському господарстві, фосфатів, та викидів, і встановлять систему відповідальності.
«Фактично у всіх питаннях ми дійшли спільного знаменника. Також у ході зустрічі ми узгодили співпрацю із коаліцією громадських організацій не тільки на рівні роботи в парламенті над національним законодавством, а ще й, зважаючи на потужну структуру «Самопомочі» в регіонах, домовились про розробку регуляторних актів місцевого впливу для вирішення екологічних питань на місцях», – підсумовує Ольга Бабій.
Нагадаємо, коаліція із 25 громадських організацій, які опікуються проблемами довкілля, закликала всі політичні партії та кандидатів у народні депутати передбачити вирішення екологічних проблем у своїй майбутній роботі. Зокрема, йдеться про налагодження системи контролю та моніторингу за станом навколишнього природного середовища, судову практику щодо захисту довкілля, екологічну просвіту тощо.
