«Самопоміч» оголосила економічний порядок денний цієї сесії

5 лютого розпочала роботу остання перед виборами Президента сесія Верховної Ради. За словами народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Романа Семенухи, незважаючи на передвиборчі процеси, парламент має й далі активно працювати та виконувати свої конституційні обов’язки, тобто ухвалювати закони в інтересах людей. Нині це особливо важливо, адже уряд може довго розповідати про підтримку бізнесу та вітчизняного виробника, але ситуація від того не покращується.

Роман Семенуха деталізує: «Станом на грудень заборгованість населення за житлово-комунальні послуги становить близько 55 мільярдів гривень, що є абсолютним рекордом за історію сучасної України. На жаль, продовжує зростати негативне торговельне сальдо України. На кінець грудня цифра сягнула майже 9 мільярдів доларів».

Відтак, що мала б ухвалити Верховна Рада цього скликання? 

Народний депутат наголошує: «Самопоміч» вимагає, щоб уряд виконав своє домашнє завдання та нарешті вніс до парламенту законопроект про пенсійне забезпечення військових пенсіонерів. Досить в ручному режимі витрачати кошти платників податків. Також ми закликаємо розглянути та ухвалити в першому читанні законопроект  про впровадження другого обов’язкового накопичувального пенсійного рівня. Необхідні системні незворотні якісні  зміни у пенсійному забезпеченні українських громадян». 

Народний депутат від «Самопомочі» Тетяна Острікова робить акцент на низці економічних рішень, які мають бути ухвалені на цій сесії. Вона зазначає: «По-перше, блок законів щодо так званої деофшоризації. Близько 11 мільярдів доларів щороку виводиться з України в іноземні низькоподаткові юрисдикції. Щоб ми могли надавати нашим громадянам якісні медичні послуги та нормальне пенсійне забезпечення, ці гроші мають бути повернуті в економіку України».

По-друге, необхідно скасувати податок на прибуток та запровадити замість нього податок на виведений капітал. Цього вимагають підприємці, ця ініціатива входить в топ-10 пріоритетів всіх бізнес-асоціацій України. Тетяна Острікова підкреслює: «Це 1% зростання ВВП щороку додатково, це залучення додатково щонайменше 110-130 мільярдів гривень інвестицій щороку в економіку України». В низці країн цей податок вже працює, і тільки Україна сьогодні конкурує за інвестора несправедливими судами, рейдерством та величезним податковим навантаженням на економіку.  

По-третє, необхідно ухвалити законопроекти, які стосуються скасування непомірних штрафів за порушення законодавства про працю, від яких сьогодні страждають підприємці.

Підсумовуючи, народний депутат звертається до Кабінету Міністрів: «Шановні урядовці, якщо у вас є невиконання планів із податку на доходи фізичних осіб та ЄСВ, то, будь ласка, не треба наповнювати казну за рахунок мільйонних штрафів звичайних підприємців. У вас є величезний ресурс у трансфертному ціноутворенні, перенесенні прибутків за кордон і, найголовніше – є величезний ресурс для наповнення бюджету на митниці, де сьогодні відбувається безлад. Стоять величезні черги, провалена робота щодо організації та контролю розмитнення єврономерів».

Нагадаємо, раніше Тетяна Острікова звернулася до уряду з вимогою втрутитися у складну ситуацію на митних постах.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини