«Самопоміч»-Одеса викрила аферу одеської мерії на 146 мільйонів гривень

За адресою Тираспольське шосе, 22-г в Одесі розташований майновий комплекс, який перебуває у власності ТзОВ «Авіакомпанія «Одеса», та земельна ділянка. Нещодавно майновий комплекс терміново знадобився місту, і його збираються купити за 15 млн грн. Земля ж перебуває у комунальній власності. Однак мерія вирішила, що їй потрібно все-таки купити земельну ділянку загальною вартість 131 млн грн. І причина покупки може бути лише одна – покласти кошти міського бюджету у власні кишені.

У відповідь на запит «Об’єднання «Самопоміч» департамент комунальної власності Одеської міської ради надіслав відповідь про те, що «…земельна ділянка, на якій розташовані будівлі і споруди за адресою: м. Одеса, Тираспольське шосе, 22-г, які планується викупити відповідно до рішення Одеської міської ради від 21.09.2016 р., відноситься до земель комунальної власності територіальної громади в особі Одеської міської ради, у користування або у власність юридичній або фізичній особі не передано».

24 липня 2012 року Одеська міська рада надавала дозвіл на розробку проекту землеустрою із відведення земельної ділянки на Тираспольському шосе, 22-г ТзОВ «Авіакомпанія «Одеса», а через рік, 18 липня 2013 року, скасувала його.

Протягом останніх років жодних рішень про долю земельної ділянки не приймали – вона залишалась комунальною. Що вкотре підтверджує те, що міськрада загадково купила землю сама у себе. Більше того, на кадастровій карті ділянка відзначена як вільна.

Із червня 2016 року ТзОВ «Авіакомпанія «Одеса» належить Лісниченку Леоніду Олександровичу – члену Блоку Петра Порошенка, який працює в адвокатському об’єднанні «Вірченко і партнери». І через 2,5 місяці Лісниченко повністю передав свою частку у підприємстві Андрію Вірченку, тобто своєму керівнику, якого звинувачують у вимаганнях за «тісної співпраці» із Держінспекцією із контролю за цінами. І лише після того, як власником підприємства став Андрій Вірченко, міськрада вирішує купувати власну землю за захмарною ціною.

Оскільки рада не могла не знати про те, що їй не потрібно купувати землю, яка перебуває у комунальній власності, городяни стали свідками того, як за декілька місяців шляхом юридичних процедур та безпрецедентної брехні мерія вкрала 146 мільйонів гривень бюджетних коштів.

Джерело: «Самопоміч»-Одеса

object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(54) ["name"]=> string(14) "Регіони" ["slug"]=> string(13) "regional-news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(54) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(70) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(54) ["category_count"]=> int(70) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Регіони" ["category_nicename"]=> string(13) "regional-news" ["category_parent"]=> int(1) }
Регіони