«Самопоміч» не голосуватиме за «капітуляційні» закони щодо Донбасу», – Олег Березюк

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» не голосуватиме за жоден з двох законопроектів щодо Донбасу, які внесені у парламент Президентом. Таке рішення учора на своєму засіданні ухвалили члени фракції після обговорення. «По суті, це закони про капітуляцію, оскільки узаконять у майбутньому владу російської окупаційної адміністрації, амністують бойовиків-убивць і вводять так звані «Мінські угоди», підписані невідомо ким від імені України, в законодавче поле держави», – пояснив позицію фракції її голова Олег Березюк.

«Нагадаю, що Мінськ передбачає вибори на окупованих територіях, дозвіл окупантам на облаштування своїх судів, власної міліції у складі амністованих бойовиків і так далі. І якщо раніше нас тішили ілюзією, що ми зможемо не виконувати Мінських угод, поки щось там не зробить інша сторона, то тепер нам прямо пропонують вписати ці капітуляційні умови в законі. Ми є послідовними у своїй позиції щодо такої перспективи – жоден зовнішній тиск не може виправдати здачу суверенітету країни».

За словами лідера фракції «Самопоміч», законопроекти Президента вводять в оману своєю термінологією. Зокрема, в тексті мова йде про «окуповані Росією території Донецької та Луганської областей», але не вказується, які саме частини є окупованими. «Нам пропонують віддати це право (визначати території окупованими) начальнику Генштабу. Натомість, ми нещодавно чули, що Муженко не бачить росіян на Донбасі. В його очах «іхтамнєт», – заявив Березюк.

Олег Березюк також нагадав, що «Самопоміч» внесла свій проект закону про визначення засад державної політики щодо окупованих Російською Федерацією територій Луганської та Донецької областей і наполягатиме на його розгляді в парламенті.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини