«Самопоміч»: Народний депутат має володіти такими ж можливостями, як і інші українці

За словами віце-спікера парламенту Оксани Сироїд, суспільство дедалі більше переконується у тому, що депутати чинного скликання парламенту сприймають недоторканність не як імунітет для захисту свободи слова, а як безкарність.

«Так само процедура зняття недоторканності сприймається як можливість втекти з України передовсім для того, щоб уникнути цієї відповідальності», – додає політик.

Оксана Сироїд зауважує: «Останнім часом ми були свідками дуже сумного інциденту, коли голова парламентського Комітету з питань безпеки та оборони, фактично скоївши збройний напад на людину, є у судовому процесі свідком, а не підозрюваним. Таке слідство, як на мене, видається фарсом, і я думаю, було би правильно, щоби недоторканність з народного депутата була негайно знята, аби гарантувати неупереджене слідство. Ми переконані, що така ситуація мусить бути виправлена».

Виправляти ситуацію необхідно загалом, певні у фракції, значно спростивши процедуру зняття недоторканності з парламентарів. Понад те, депутати фракції «Самопоміч» уже зареєстрували відповідний законопроект.

«Насамперед ми пропонуємо суттєво скоротити строки розгляду питання. По-друге, скасувати особливий порядок проведення обшуку народного депутата. Народний депутат має володіти такими ж можливостями, як і інші люди в Україні. Крім того, якщо від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури або Генерального прокурора України надійшло подання про притягнення депутата до відповідальності, то одразу встановлюється обмеження щодо його виїзду. Якби ця норма діяла вже сьогодні, депутат Онищенко давав би свідчення не за кордоном, а в слідчому ізоляторі на території України», – стверджує народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха.

Він нагадує, що всі фракції, які підписували коаліційну угоду, та ті, що навіть не входили до складу більшості, обіцяли скасувати депутатську недоторканність. «Тому закликаємо народних депутатів виконати свою передвиборчу обіцянку і скоротити депутатський імунітет», – підсумовує народний депутат.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини