«Самопоміч» наполягає на повній ротації членів НКРЕКП

Фракція Об’єднання «Самопоміч» наполягає не терміновому прийнятті законопроекту про Національну Комісію Регулювання Ринку Електроенергії та комунальних послуг у другому читанні у редакції з вимогою повної ротації членів комісії.

Законопроект №2966 вже більше року перебуває на розгляді у Парламенті. Протягом цього час він повертався на повторне перше читання, потім на повторне друге, а зараз врешті комітетом ПЕК була підтримана вимога фракції«Самопоміч» щодо повної ротації (звільнення) всіх членів комісії.

Саме на відповідальності чинного складу регулятора є усі ганебні та скандальні рішення:

  • щодо спроб закупівлі трансформаторів втричі дорожче — за 3 млд грн,
  • щодо запровадження необ’єктивних підходів для завищеного фінансування обленерго — до 35 млрд грн,
  • щодо запровадження відомої формули «Роттердам +» для ціни вугілля у вартості електроенергії — на 10 млрд грн.

Ці всі суми покладені на плечі кожного споживача електроенергії.

Від ліцензіатів постійно надходять нарікання на корупційні підходи у затвердженні тарифів на тепло та водопостачання. Особливо, це стосується приватних виробників на альтернативному паливі.

Народний депутат з «Самопомочі» Лев Підлісецький з перших днів відстоював позицію повної ротації членів НКРЕКП. Він вносив свою правку про повну ротацію до другого читання, але в парламентарів не вистачило мужності підтримати її, і лише зараз, коли правка було повторно подана вже спільно з колегою Альоною Бабак та Ольгою Бельковою, вона була підтримана в Комітеті з перевагою в один голос.

НКРЕКП регулює енергетичні ринки загальним обсягом понад 300 млрд.грн. Станом на сьогодні дана структура є під повним контролем Президента України, який одноосібно призначає та звільняє членів. Законопроект передбачає запровадження інституційної незалежності та професійності у діяльності.

Європейське співтовариство та міжнародні фінансові організації також вимагають його прийняття та прив’язують до нього надання макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро.

Створення незалежного та професійного органу регулювання – це крок до отримання економічно-обґрунтованих тарифів на комунальні послуги та забезпечення балансу інтересів усіх учасників ринку енергетики та комунальних послуг, а не створення преференцій окремим із них.

Лев Підлісецький
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(127) ["name"]=> string(20) "Енергетика" ["slug"]=> string(6) "energy" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(127) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(14) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(127) ["category_count"]=> int(14) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(20) "Енергетика" ["category_nicename"]=> string(6) "energy" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Енергетика