«Самопоміч» наполягає на термінових консультаціях щодо призначень в оборонному секторі

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони виніс на розсуд сесійної зали звільнення голови СБУ Василя Грицака та не підтримав президентський проект постанови щодо звільнення міністра оборони Степана Полторака. 

Причина цього – той факт, що після звільнення чиновника відомство «обезголовлюється», адже главою держави не було одразу запропоновано нову кандидатуру на керівника міністерства оборони. 

Член комітету та народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тарас Пастух розповідає деталі: «З одного боку, повноваження президента – звільняти та призначати міністра оборони, міністра закордонних справ та голову Служби безпеки.

Відповідні проекти постанов та подання внесені президентом. Але на засіданні комітету виникли застереження, що, звільнивши їх та не отримавши подання на призначення нових, ми можемо під час війни «підвісити» країну на тимчасово виконуючих обов’язки. 

Якщо в СБУ це не настільки проблематично, то міністр оборони підпорядковується президенту як верховному головнокомандувачу, а т.в.о. не має цієї вертикальної залежності, що може бути певною проблемою в управлінні Міністерством оборони». 

У цій ситуації, на переконання парламентаря, представникам президента необхідно негайно провести консультації з головами фракцій, отримати підтримку запропонованих на зазначені посади главою держави кандидатур та одночасно розглянути в сесійній залі питання про звільнення нинішніх керівників оборонних відомств та призначення нових. 

Робити це треба негайно, адже, констатує Тарас Пастух, якщо не встигнути розглянути питання до того, як Верховна Рада почне обговорення проекту Виборчого кодексу, кадрові зміни будуть заблоковані щонайменше на місяць, оскільки парламент не зможе в період розгляду одного документа перерватися на ухвалення інших.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини