«Самопоміч»: «Ми прагнемо відновлення суверенітету на всіх територіях — і в Криму, і в Донецькій і Луганській областях»

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» протягом двох років наполягала на тому, щоб Україна проявила нарешті свою позицію у війні Росії проти України, чітко озвучила і назвала Росію агресором, назвала території окупованими, визначила дати цієї окупації і поклала відповідальність на ту країну, яка нанесла непоправну шкоду державі та людям. Народні депутати пропонували свою модель у законі про окуповані території, проте парламент опирався, а Президент також не хотів жодних змін.

За словами народного депутата Олени Сотник, їм все-таки вдалося домогтися того, щоб у парламенті з’явився відповідний закон, ініційований Президентом. Проте, на превеликий жаль, у ньому немає нічого з того, що пропонувала «Самопоміч».

«У ньому немає ні дат, ні територій, немає прямої і чіткої статті про визнання Росії агресором. Натомість, в ньому є повністю переписана Конституція України. Так, виявляється, цьому Президенту можна законом переписати Конституцію. Обмежуються повноваження Верховної Ради, які закріплені у декількох статтях Конституції, зате розширюються можливості Президента: вводити війська, використовувати Збройні Сили, визначати межі територій окупованих або неокупованих, визначати, коли припиниться збройна агресія Росії проти України», – наголошує народний депутат.

На її думку, це є дуже небезпечна політика, яка грає проти прав людини, яка грає проти України, але на догоду одній людині — Президенту.

«Ми боїмося своїх бажань і, на превеликий жаль, зараз у залі парламенту бачимо, що найгірші наші побоювання реалізуються. Народні депутати не хочуть визнавати, що ми прагнемо відновлення суверенітету на всіх територіях — і в Криму, і в Донецькій і Луганській областях. Народні депутати в принципі не перебувають у залі і не голосують за доленосні поправки, які зараз намагаються відстоювати одиниці», – переконана Олена Сотник.

Як акцентує народний депутат Вікторія Войціцька, головним завданням в роботі над законопроектом про окуповані території є якраз визнання окупації — як Донецької і Луганської областей, так і Криму країною-агресором, тобто Росією.

«Для того, щоби визнати окупацію, треба почати з базових речей — із визначення дат окупації. Спроби, які ми зараз бачимо в стінах парламенту, через комітет і окремих парламентарів «протягнути» відсилочну норму-посилання на закон, який визначив окупацію Криму, а саме 20 лютого 2014 року, є дуже небезпечними і можуть бути шкідливими для всіх українців, а особливо тих, які втратили свої домівки та життя на окупованому Донбасі.

Тому ми закликаємо народних депутатів повернутися до питання визначення чіткої дати окупації Донецької та Луганської областей для того, щоб люди і держава потім змогли звертатися у міжнародні суди і діяти в правовому полі щодо визначення тих збитків, які нанесла Україні країна-агресор», – наголошує вона.

Нардеп Роман Семенуха звертає увагу на ще одну надзвичайно небезпечну норму закону, яка дозволяє поновити торгівлю із окупованими територіями: «З одного боку, нам пропонують торгувати з окупованими територіями, а з іншого — відправляти наших солдатів воювати з окупованими територіями. Це неприпустимо! Ми чуємо з цієї трибуни, чуємо від МЗС, Президента постійне і абсолютно правильне звернення до наших міжнародних партнерів з вимогою продовжити та посилити санкції щодо Російської Федерації. Але, водночас, ті самі російські компанії сьогодні перебувають на Донбасі, і ми устами більшості пропонуємо торгувати із цими територіями».

За його словами, прикро, що закон не відповідає повною мірою національним інтересам України.

«Він мав би зробити декілька речей: назвати війну війною, визначити дату початку війни та окупації, Росію визнати агресором і саме юридичну відповідальність за всі злочини, скоєні Російською Федерацією на території Криму, Севастополя, окремих територій Донецької та Луганської областей покласти на Росію. Бо невже не очевидно, що, з точки зору держави, для України і Донбас, і Крим, і Севастополь — однаково окуповані одним ворогом території? Але з точки зору і за прописаною логікою Кремля у зрадницьких Мінських протоколах, — Крим окремо, Донбас окремо. Саме тому сьогодні провладна більшість це реалізовує і «сором’язливо» згадує Крим лише в преамбулі та другій частині цього законопроекту», – підсумовує Роман Семенуха.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини