«Самопоміч»: «Ми не допустимо мільярдних збитків для аграріїв»

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» у парламенті вкотре наголошує — дискримінаційна норма про неповернення товаровиробникам ПДВ при експорті олійних та технічних культур має бути скасована.

«Ця норма, внесена напівтаємно у Податковий кодекс під час голосування за бюджет-2018, мала запрацювати з 1 січня. Протести аграріїв, які перед новим роком перекривали дороги, налякали владу, і було ухвалено рішення надати відстрочку на набуття нею чинності. Однак, такі «відтерміновані збитки» все одно означають втрати у понад 16 мільярдів гривень щороку з кишені товаровиробників. Ми будемо домагатися повного їх скасування», – заявляє нардеп, член аграрного комітету парламенту Іван Мірошніченко.

Народний депутат Тетяна Острікова наголошує — ця норма призводить до нечесної конкуренції, що прямо порушує Конституцію України. Оподаткування має бути нейтральним і не створювати преференції для одних і законодавчі перешкоди у поверненні ПДВ для інших:
«На вирощення ріпаку та сої витрачається доволі багато часу, зусиль, матеріалів та людських ресурсів. Це та готова продукція, яка має вільно експортуватися з України. І кожен товаровиробник має самостійно обирати — продати її переробному підприємству чи трейдеру, або ж самостійно експортувати».

Позавчора товаровиробники зібрали Друге всеукраїнське віче, на якому чітко визначили для парламенту кінцевий термін для виправлення цієї ситуації — протягом трьох тижнів. Окрім скасування неповернення ПДВ, аграрії також вимагають передати землі сільськогосподарського призначення у власність або розпорядження громадам, а також переглянути урядові програми підтримки агропромислового комплексу.

«Стосовно скасування дискримінаційних норм, то у парламенті вже зареєстрований проект закону 7403-2. Його підтримують представники всіх політичних сил в аграрному комітеті, і ми вимагатимемо внесення на порядок денний та ухвалення цього закону на наступному пленарному тижні. Щодо земель — у Раді теж є законопроект 4355, який вже пройшов перше читання. Його також можна і треба ухвалювати», – зазначає Іван Мірошніченко.

Тетяна Острікова, своєю чергою, акцентує на програмах дотацій для сільгоспвиробників: «Уряд приховав відповідні проекти постанов і від народних депутатів, і від суспільства та бізнесу. Аграріїв цікавить, на що буде витрачено 6 мільярдів гривень? Їх знову отримають два величезних агрохолдинги чи все-таки ці кошти дійдуть до товаровиробника?»

Іван МірошніченкоТетяна Острікова
object(WP_Term)#12938 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини