«Самопоміч»: Мажоритарна система, що стала фундаментом руйнації парламентаризму, має бути скасована

Одне з історичних призначень парламенту 8-ї каденції – змінити виборчі правила, що дозволяють обиратися до Верховної Ради тим, хто замість служіння людям переслідує власні бізнес-інтереси. Для них мандат – не цінність і не відповідальність, а виключно прикриття від кримінального переслідування.

«Сьогодні «Самопоміч»  разом із союзниками, однодумцями  та просто небайдужими українцями вийшла під стіни парламенту,  аби нагадати депутатам про базову вимогу – змінити виборче законодавство, – заявив нардеп Роман Семенуха. – В історії сучасної України саме мажоритарна система неодноразово викривляла волевиявлення людей. Згадайте блок «За ЄдУ» за часів Кучми,  який фактично зазнав поразки, але за рахунок мажоритарників утворив провладну більшість. Так само було і за часів Партії Регіонів у 2012- му році, яка не здобула абсолютної перемоги, але за рахунок купівлі голосів сформувала більшість. І в нинішній Верховній Раді Блок Петра Порошенка не виграв вибори за кількістю голосів,  але саме за рахунок мажоритарників сьогодні становить фактично третину парламенту. Тому ми переконані, що мажоритарна система має припинити своє існування».

Народний депутат Тетяна Острікова зазначила, що продовження роботи старого складу ЦВК разом із незміненими виборчими правилами – це  шлях до парламенту тих депутатів, які, купуючи  голоси, отримуючи  прорадянські дотації на соціально-економічний розвиток регіонів, використовують їх на непрямий підкуп.

«Потім ці кошти вони  будуть відпрацьовувати в парламенті, вимагаючи преференції, надаючи пільги олігархічному бізнесу, закладаючи в державний бюджет України корупційні поправки», – зазначила народний депутат.

За словами Романа Семенухи,  зміна виборчих правил – це також відкриті списки. Адже сьогодні, голосуючи за закритими списками, виборці не знають, хто ховається далі за відомими прізвищами, а тому голосувати люди мають не лише за партію, але й персонально.

«Нові виборчі правила – це також скасування політичної та зовнішньої телереклами, адже сьогодні медіаринок здебільшого належить саме тим людям, які маніпулюють цим парламентом, руйнуючи його як інституцію», – додав Роман Семенуха.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини