«Самопоміч» готова підписувати коаліційну угоду

Об’єднання «Самопоміч» є учасником підготовки тексту коаліційної угоди. Частина угоди, яка стосується змісту реформ є завершеною і у такому вигляді під нею Об’єднання «Самопоміч» готове поставити підпис відразу після формування депутатських фракцій у Верховній Раді.

«Більшість пунктів нашої програми є включені в текст угоди. Все, що не увійшло – ми будемо пропонувати окремими законопроектами. Дещо увійде в преамбулу, яку зараз доробляємо. Скажімо, там передбачимо скасування депутатської недоторканості – про це є домовленість між всіма сторонами. Важливо, що цей документ потенційні учасники коаліції розробили спільно та ухвалили консенсусом. Ми очікуємо, що на такому ж рівні та у такий же спосіб учасники майбутньої проукраїнської коаліції ухвалюватимуть рішення і в парламенті.» – заявила новообраний депутат Верховної ради Оксана Сироїд.

В «Самопомочі» також пояснили підхід, за яким формуватиметься новий уряд. «І під час виборів, і на початку коаліційних переговорів ми відстоювали такі основні принципи – відсутність квот, технократичність і персональну відповідальність урядовців. Що це означає? Уряд треба формувати з людей, які будуть служити не політичним силам, а суспільству. Вони не обов’язково мають бути з депутатів, і взагалі політиками. Головне – професійні якості кандидата. Кожен міністр сам матиме можливість сам обирати собі заступників. Такий уряд разом парламентською більшістю мають стати єдиною командою і втілити зміни, про які ми домовилися», – пояснив депутат від «Самопомочі» Єгор Соболєв.

Учасники брифінгу підкреслили, що представники «Самопомочі» не претендують на міністерські крісла, проте готові очолити шість парламентських комітетів.

object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини