«Самопоміч» хоче дати більше прав самоврядуванню в Києві
Мер Києва має отримати всі виконавчі повноваження. Впевнений лідер “Самопомочі” Андрій Садовий. Адже нині мер, якого обирають кияни, безправний: “Всі реальні повноваження – в голови КМДА. А насправді – на Банковій. Без погодження звідти мер навіть заступників собі призначити не може. Не кажучи вже про такий абсурд як призначення Президентом голів районів. Понад 50-мільярдний бюджет столиці теж не останній аргумент тримати статус кво. 
Це абсурд для міста, в якому гордо стоїть пам‘ятник Маґдебурзькому праву. Я розумію навіщо такий стан справ центральній владі. Я не розумію навіщо це киянам.”
 
За словами Андрія Садового «Самопоміч» планує змінити цю ситуацію. Депутати під керівництвом віце-спікера парламенту Оксани Сироїд розробили і спільно з колегами з інших фракцій зареєстрували законопроект «Про столицю України – місто Київ». Згідно з документом обраний громадою мер Києва отримує всі виконавчі повноваження.  Мер та його адміністрація підзвітні лише громаді та міській раді а не Банковій. Пропонується також скоротити Кількість депутатів Київради до 25. 
 
Столиця має отримати  право на формування нових районів. Це дозволить відійти від нелогічного районування та перейти до історичних районних утворень.
 
“Такий закон – це новий шанс для розвитку Києва. Мрію, щоб столиця стала законодавцем самоврядування в Україні і давала приклад розвитку всій країні! Розумію, що Банкова так просто столицю з зубів не випустить. Головне слово – за киянами. Права не дарують, їх виборюють!”- заявив Андрій Садовий.
object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини