«Самопоміч» домоглася модернізації швидкої допомоги у Київській області», – Ірина Сисоєнко

Завдяки програмі обласної ради, прийнятій за участю фракції «Самопоміч», 4 грудня у Білій Церкві розпочала роботу єдина диспетчерська Центру екстреної медичної допомоги Київської області.

Тепер медики зможуть швидше та оптимальним маршрутом доїхати до пацієнта, розповіла народний депутат «Об’єднання «Самопоміч», заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.

За її словами, впровадження оперативно-диспетчерської служби в Білій Церкві є першим кроком до модернізації всіх філій та станцій екстреної медичної допомоги Київської області. Програмою на ‎2016-2018 роки також передбачається створення єдиної обласної системи оперативно-диспетчерських служб з використанням сучасних GPS-технологій для
зменшення часу прибуття медиків на виклик пацієнта.

Профінансована з обласного бюджету на суму близько 10 млн грн, ця програма розрахована на покращення медичного обслуговування близько 1,7 млн мешканців Київської області і створює 150 нових робочих місць для медпрацівників, включаючи 30 диспетчерів цілодобової гарячої лінії 103.

Кожна зі 156 бригад медиків швидкої допомоги матиме стільникові телефони та планшети для прийому-передачі оперативної інформації за кожним викликом. Санітарні автомобілі «швидкої» будуть оснащені GPS-трекерами та відеореєстраторами, що дозволить оперативно і доцільно вибирати маршрут. Адже кожна збережена хвилина дає додаткові шанси медикам врятувати здоров’я та життя пацієнта.

Ірина Сисоєнко підкреслила, що «Об’єднання»Самопоміч» наполягає на неухильному виконанні Київською обласною державною адміністрацією всіх запланованих заходів з медичної реформи у 2018 році, тим більше, що облрада вже передбачила необхідні видатки в обласному бюджеті.

Зокрема, передбачається закупівля автомобілів, дефібриляторів та іншого обладнання, налагодження взаємодії з поліцією в ситуаціях, коли є ознаки неадекватності чи загрози медикам з боку пацієнта.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини