Садовий: «В Україні є вагони готівки, які готові конвертуватися в землю»

«З діда-прадіда українська земля мала свого господаря». Кандидат у Президенти України Андрій Садовий переконаний, що держава повинна посилено готуватися до відкриття ринку землі.  

«Я за те, щоб українці були власниками своєї землі. Щоб селянин міг взяти пільговий кредит, купити землю і техніку, аби її обробляти. Держава, на превеликий жаль, за десятки років мораторію нічого не зробила, щоб вибудувати систему і дати можливість людям, які працюють на землі, бути власниками», – наголосив Садовий на зустрічі у Рівному.

Політик наводить приклад – у Європейському Союзі аграрій отримує дотацію на 1 гектар землі близько 400 євро. В Україні ця дотація становить близько 5 євро, однак і ці кошти в 99% йдуть крупним агрохолдингам.  

«Сьогодні є вагони готівки, які готові конвертуватися в землю. Тому треба кардинально міняти підхід до аграрної галузі. Зрозуміло, треба підготуватись до відкриття ринку – крім кредитів для фермерів, створити також Земельний банк, який створюватиме конкурсну ситуацію для тих, хто хоче продати землю. Але все це треба робити дуже швидко, тому що ще й з кадастрами у нас біда, і ситуація ще більше закручується», – каже Садовий.

Додамо, у своїй передвиборчій програмі кандидат на посаду Президента України серед перших кроків для розвитку аграрного сектору пропонує гарантувати українським фермерам дешеві кредити для придбання землі, дозволити купувати землю тільки громадянам України, обмежити кількість землі, яку може придбати одна особа та запровадити прозорий продаж права оренди на землі державної власності.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини