Садовий розповів, як на митниці дрова перетворюються на кругляк

Офіційно у 2017 році Україна експортувала 2 мільйони тонн дров.  Натомість, за статистикою митниць іноземних держав, до них з України в’їхало всього 443 кілограми дров і понад 610 тисяч тонн кругляка. 

Кандидат у Президенти Андрій Садовий наголошує, що більшість таких оборудок проводять державні підприємства – лісгоспи, які й експортують «дрова» з України.

«Насправді всі розуміють, що ніякі дрова ніхто за кордон не вивозить. У Польщу, Румунію, Туреччину йде ліс-кругляк. Сировина, з якої там виробляють меблі. А потім велика кількість тих меблів повертається в Україну. Більш того, багато з цих меблів виробляють українські працівники, які їдуть туди на роботу, бо в Україні виробництва немає», – каже Садовий у своєму  відеоблозі  на Youtube.

Відтак, політик називає мораторій на вивіз лісу-кругляка «фількиною грамотою».  Зі свого боку, Садовий пропонує боротися із вивезенням лісу-кругляка за допомогою дієвих антикорупційних органів, повної цифровізації митниці та обліку лісових насаджень, а також пропонує державні програми: для збільшення лісових насаджень і підтримки вітчизняного виробництва, зокрема у галузі обробки деревини.

«Має бути політична воля підтримати українського виробника. Тільки у деревообробці ми можемо створити тут, в Україні, до 50 тисяч робочих місць. Так люди можуть мати роботу і не виїжджати за кордон. Все маємо – сировину, мудрих людей, бажання. Тільки маємо «жуліків», які видавлює з людей останні соки. Вони мають піти», – переконаний Андрій Садовий.

object(WP_Term)#12918 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини