Садовий розповів, чому в Україні продукти харчування дорожчі, ніж в Польщі

Літр молока в українських магазинах можна купити приблизно за 28 гривень. У Польщі – на 30% дешевше. Кандидат у Президенти України Андрій Садовий у своєму відеоблозі на Youtube проаналізував, чому Україна, маючи найкращі у світі чорноземи, відстає в галузі сільського господарства від найближчих сусідів.

«По-перше. Польський фермер не має жодних проблем із землею – вона в нього нормально оформлена. Має доступ до нової техніки. Не має проблем з добривами, паливно-мастильними матеріалами. Має доступ до дешевих кредитів.

«У нас – із землею безлад, з добривами проблеми, техніки немає, дешеві кредити – фантастика, рейдерськими схемами в людей просто крадуть врожай», – наголошує Садовий.

Більш того, політик наводить ще один аргумент – фінансову підтримку держави. «Польський фермер отримує 300 євро дотації на один гектар землі. У нас в бюджеті на  минулий рік передбачили понад 6 мільярдів гривень. Щоправда, дали лише 1. Якщо поділити на всіх – то один фермер мав би отримати лише 6 євро за гектар», – каже Садовий.

Однак, за словами політика, і того не отримав. За даними Єдиного порталу використання публічних коштів Міністерства фінансів України E-data, у 2018 році група компаній ПРАТ «Миронівський хлібопродукт» (засновник – Юрій Косюк) отримала понад 933 мільйони дотацій та відшкодувань із державного бюджету.

«Тобто, куди пішов цей мільярд? Товаришу Президента», – наголошує Андрій Садовий.

Додамо, у передвиборчій програмі кандидат на посаду Президента України Андрій Садовий пропонує ряд кроків для розвитку аграрного сектору:
– Гарантувати українським фермерам дешеві кредити для придбання землі.
– Дозволити купувати землю тільки громадянам України.
– Обмежити кількість землі, яку може придбати одна особа.
– Запровадити прозорий продаж права оренди на землі державної власності.
– Стимулювати виробництво та реалізацію української сільськогосподарської техніки.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини